Družstvo Žiaru pricestovalo pod Urpín v kompletnom zložení. Keďže SBL –ka má prestávku, hráči z extraligy nechýbali na ich súpiske. Aj na strane domácich pribudla nová tvár – Ondrej Haviar z Handlovej, uzdravení Róbert Rozim a Matej Siládi.

Prvá časť hry vyšla lepšie hosťom a vyhrali ju o tri body. Boli aktívnejší a domácim hráčom sa nedarilo, hlavne v zakončení. V druhej štvrtine začali aktívnejšie domáci, no hostia sa nevzdávali. Obe družstvá sa striedali vo vedení. Banskobystričania však mali svetlejšie chvíle a častejšie dostali hostí pod tlak. V samotnom závere druhej štvrtiny trojkou Rozim naklonil pomyselné misky váh na stranu domácich.

Po veľkej prestávke domáci určovali tempo hry, Žiar sa však nevzdávali. V poslednej päťminútovke tretej štvrtiny sa podarilo domácim odskočiť na dvojciferný rozdiel. V poslednej štvrtine sa už nič dôležité neudialo, domáci kontrolovali hru. Bodový rozdiel narástol na 20 bodov, ktorý hostia ešte v závere skorigovali, ale o víťazovi už bolo rozhodnuté.

1.Liga mužov – skupina 1-6 – Banská Bystrica

ŠKP BBC Banská Bystrica vs. MŠK BK Žiar nad Hronom 80:66 (34:32)

Štvrtiny: 13:16, 21:16, 23:14, 23:20, Fauly: 25 – 23, TH: 28/20 – 23/18, trojky: 6 – 7

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Vojtek 16, Haviar 14, Minárik 12, Kotorík 9, Rozim 7, Muránsky 6, Šoltés 5, Siládi 5, Koczkáš 4, Suriak 2.

Body za MŠK BK Žiar nad Hronom: Vrtík 17, Obert 16, Mokráň 14, Huljak 6, Dolník 5, Supuka 4,  Šušanský 4, Kadáši 0, Medveď 0, Novosádek 0, Nagy 0.

Povedal po zápase:

Jozef Lovik (tréner B. Bystrice): „Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper, ktorý počas extraligovej prestávky pricestuje v kompletnom zložení. Po nevýrazných výkonoch som očakával zlepšenie, pomohlo nám doplnenie družstva o Ondreja Haviara, ale aj uzdravených Róberta Rozima či Mateja Siládiho. Niektorým hráčom sa síce znížila minutáž, ale zároveň sme mali možnosť väčšej rotácie hráčov.  To nám pomohlo hrať s väčšou energiou a dostať súpera pod tlak. Všetci hráči, ktorí nastúpili, zároveň bodovali, ale nielen preto si zaslúžili zvíťaziť.“

Priebežná tabuľka 1. Ligy mužov skupina 1-6 2018/19