V predohrávke 19. kola Sport.TV Extraligy privítali basketbalisti ŠKP hráčov Svitu. Banskobystričania sa v poslednom domácom zápase v roku chceli rozlúčiť výhrou.

ŠKP Banská Bystrica – Iskra Svit 89:94 (17:15, 21:23, 25:26, 26:30)

SKP Banska Bystrica - Iskra Svit, basketbal, Banská Bystrica, 16.12.2013Najviac bodov: Žiak 34, Lowe 15, Grznár 11 – Channels 23, L. Jackson a McNeal 22. TH: 21/17 – 25/19, fauly: 22 – 21, trojky: 10 – 7.

Basketbalisti ŠKP Banská Bystrica nastúpili pred piatimi stovkami divákov na svoj tretí domáci zápas v rade. Dobrú formu chceli potvrdiť aj v dueli so Svitom. Prvé dve štvrtiny videli diváci vyrovnaný priebeh. Kým prvú desaťminútovku vyhrali o dva body domáci, tú druhú zas o dva body hosťujúci hráči. V polovici stretnutia teda svietil na tabuli nerozhodný stav 38:38. Zápas sa začal lámať až v poslednej štvrtine. Iskra odskočila svojmu súperovi na rozdiel šiestich bodov. V posledných sekundách si svoj náskok pohodlne ustrážili. Svit si teda spod Urpína odváža všetky body a to po výsledku 94:89. V drese hostí úradovala trojica amerických legionárov Channels – Jackson – McNeal, ktorí dohromady nasúkali 67 bodov. V drese domácich naopak žiaril Milan Žiak. Ani jeho 34 bodov však „policajtom“ nestačilo. ŠKP sa tak s domácimi priaznivcami rozlúčili neúspechom.

Najbližšie zavítajú basketbalisti Banskej Bystrice v sobotu do Bratislavy, kde sa stretnú s tamojším Interom.

Priebežná tabuľka SlovakSport.TV Basket extraligy 2013/2014 po neúplnom 19. kole