V úvodnom kole 1. ligy mužov skupiny východ žreb prisúdil bystrickým basketbalistom družstvo s najvyššími ambíciami – MŠK MBK Žiar nad Hronom.

Od samého začiatku sa Banskobystričania prezentovali kvalitnou obranou. Postupom času sa hostia začali presadzovať aj na útočnej polovici. Prvú štvrtinu rozumnou hrou udržali domácich na dištanc a vyhrali ju 16:24. V druhej časti hostia pokračovali v kvalitnej obrane a postupne navýšili vedenie na 15 bodov.

Po polčasovej prestávke bystrickí basketbalisti nepoľavili a domácim sa bodovo vzdialili a prakticky rozhodli o víťazstve. V poslednej štvrtine zápasu už domáci hráči rezignovali a tak prvé víťazstvo v sezóne Banskobystričania.

1. liga mužov skupina východ – 1. kolo – Žiar nad Hronom

MŠK MBK Žiar nad Hronom – ŠKP BBC Banská Bystrica 56:84 (33:48)

Štvrtiny: 16:24, 17:24, 13:19, 10:17, fauly: 17 – 17, TH: 17/10 – 22/14, trojky:  7 – 6.

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Vojtek 21, Siládi 20, Minárik 16, Šoltés 10, Praženica 6, Furčák 5, Suriak 4, Mokroš 2, Demian 0, Melezinek 0.

Body za MŠK MBK Žiar nad Hronom: Haviar 23, Obert 10, Stehlík 7, Supuka 6, Dolník 6, Vrtík 4, Švec 0, Bartuš 0, Nemčok 0.

Hlasy po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Po predchádzajúcej nedohratej sezóne a dlhom zápasovom výpadku sme nevedeli v akej forme sa nachádzame. Chlapcov však musím pochváliť za predvedenú hru. Spoľahnúť sme sa mohli hlavne na obranu, ktorá nás podržala a nedovolila rozohrať domácich hráčov. Istota z obrannej činnosti sa preniesla aj do útočnej pohody.“

Ďalší ligový zápas pre pandemické opatrenia vlády SR odložili.