Séria domácich stretnutí banskobystrických hokejistov pokračovala nedeľným 33. kolom Tipos extraligy. Pod Urpín zavítal nováčik zo Spišskej Novej Vsi a o víťazovi museli rozhodnúť až samostatné nájazdy.

Dôležitosť duelu bolo cítiť najmä v úvodných minútach, kedy sa ani jedno z mužstiev nechcelo dopustiť vážnejšej chyby. Absentovali tak vyloženejšie príležitosti, náznaky šancí si vypracoval Džugan na strane hostí, za domácich najmä Lamper a Šoltés. Ten sa po jednej z príležitostí dostal do potýčky s Česánekom, v následnej hre štyroch proti štyrom mohol otvoriť skóre obranca Björkung. Banskobystričania dostali do vienka tri presilové hry, ktoré však nepotrestali, a tak sa diváci v úvodnom dejstve gólu nedočkali.

Aj hostia si hneď v úvode druhej tretiny vyskúšali početnú výhodu, po jej skončení sa previnilec Michaud ocitol v úniku, no Melicherčík jeho pokus zneškodnil. Zhruba v polovici stretnutia mali Spišiaci takmer minútu trvajúcu presilovú hru o dvoch hráčov, no ani z nej gól nepadol. Najbližšie ku gólu bol v 34. minúte hosťujúci Kuru, ktorý opečiatkoval konštrukciu Weningerovej brány. Priaznivci sa gólu napokon dočkali 36. minúte, k odrazenému puku sa dostal Melcher a aj s prispením šťastia ho upratal do siete.

V 41. minúte viedli zverenci trénera Karhulu 2:0, prečíslenie troch proti dvom najprv nepotrestali, následne však dorážajúci Berger spoza brány prekvapil Melicherčíka. Krátko na to sa predieral defenzívou hostí Lamper, ktorý vyzval na zakončenie Bubelu, ten však trafil iba Melicherčíkove betóny. Domáci sa snažili kontrolovať priebeh zápasu a „rysov“ do vážnejších šancí nepúšťali, napokon však predsa prišiel kontaktný gól. Rovných dvesto sekúnd pred koncom trafil do čierneho počas krátkej presilovej hry Nieminen. Spišiaci v záverečnej dvojminútovke skúsili vabank, pri hre bez brankára sa im v 59. minúte podarilo dokonca vyrovnať na 2:2 zásluhou Beaudryho.

Duel tak dospel až do predĺženia, v ňom mali bližšie k výhre hostia, Weninger však viackrát svoj tím podržal. Napokon vo formáte troch proti trom gól nepadol a o osude zápasu museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich sa presadila až trojica Banskobystričanov, rozhodujúci gól padol z hokejky Miloša Bubelu. „Barani“ tak zavŕšili úspešný týždeň, z ktorého si odniesli celkovo 8 bodov a predrali sa na 7. priečku tabuľky.

Tipos extraliga – 33. kolo – 23.1.2022 – Banská Bystrica

HC ’05 Banská Bystrica – HK Spišská Nová Ves 3:2 po s.n. (0:0, 1:0, 1:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 36. Melcher (Ďatelinka), 41. Berger (Cardwell, Šoltés), rozh. nájazd Bubela – 56. Nieminen (Rapáč, Ouellet-Beaudry) 59. Ouellet-Beaudry (Atwal, Kuru). Rozhodovali: Snášel ml., Baluška – Janiga, Stanzel, vylúčení: 7:7 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 695 divákov.

HC ’05 Banská Bystrica: Weninger (Gajan) – Bačik, Cardwell, Ďatelinka, Björkung, Kostromitin, Crevier-Morin, Bdžoch – Michaud, Berger, Šoltés – Lamper, Bubela, K. Jendroľ – Vašaš, G. Gabor, Melcher – Rákoš, Matej Bača, Bodnár

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Petgrave, Atwal, Česánek, Ouellet-Beaudry, Ordzovenský, Malina, Chatrnúch – Giľák, Salituro, Džugan – Rapáč, Kuru, Nieminen – Ščurko, Rauter, Štrauch – Tomala, Vartovník, Hamráček

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš 36 6 4 3 23 83:134 29

Ďalšie stretnutie odohrajú hráči Banskej Bystrice v piatok 28. januára, keď na vlastnom ľade privítajú tím HC GROTTO Prešov. Úvodné buly je na programe o 17:30 h.