Hokejisti Banskej Bystrice privítali vo Zvolene v utorok, netradične už o 13:00 h posledný tím Tipos extraligy, Liptovský Mikuláš. V dohrávke 8. kola si chceli barani pripísať už štvrtú výhru v rade. To sa im napokon podarilo, pričom zverenci Tuukku Poikonena skórovali vo všetkých troch tretinách. Z duelu vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Barani sa ujali vedenia už v 4. minúte, keď Ďatelinka posunul puk medzi kruhy Jakubovi Sukeľovi, ktorý presnou strelou do hornej časti Kozelovej bránky otvoril skóre. Liptáci mohli vyrovnať v 6. minúte, keď sa vo veľkej šanci ocitol Surový, no Belányi podržal svoje mužstvo.

Krátko na to si hostia zahrali prvú presilovku. Domáci tím sa však vo štvorici ubránil. Neúspešná bola aj prvá presilová hra Bystričanov. Necelé dve minúty pred prvou sirénou vylučovali rozhodcovia na domácej strane opäť a Liptovský Mikuláš mal k dispozícii 4-minútovú presilovku. Jej časť, ktorá sa odohrala ešte v prvej tretine, hostia nevyužili.

V úvode druhého dejstva barani zle striedali a išli do trojice. Liptáci sa následne pripravili o presilovku o dvoch mužov vlastným faulom, no v hre štyroch proti trom dokázali vyrovnať. Puk sa po strele Tullia odrazil do vzduchu a strelou z voleja ho dorazil do bránky pohotový McShane.

Bystričania boli v nasledujúcich minútach aktívnejší. Blízko ku gólu mal Tamáši, Ďatelinka, Breton, či D’Aoust. Druhý gól domácich priniesla až situácia z poslednej minúty druhej tretiny. Barani najprv nevyužili presilovku, no sekundu po jej konci rozvlnil sieť presnou strelou švihom Faško-Rudáš.

Do tretej tretiny tak mužstvá vstupovali za stavu 2:1. Ten sa mohol meniť na začiatku 46. minúty po dorážke Ihnačáka, ktorú zneškodnil obranným zákrokom Robertson. Ešte v tej istej minúte však barani zvýšili na 3:1, keď krátko po konci presilovej hry mieril z prvej presne Lamper.

Liptáci si vo zvyšnom priebehu zápasu nedokázali vytvoriť gólové príležitosti. Vedenie baranov mohol v 50. minúte zveľadiť Kabáč, no spomedzi kruhov minul Kozelovu bránku. Brankár hostí zas v 53. minúte predviedol pekný zákrok lapačkou pri šanci Faška-Rudáša. Liptovský Mikuláš sa v závere zápasu snažil o zvrat v hre bez brankára, no Banská Bystrica si už výhru postrážila a natiahla víťaznú sériu na štyri zápasy.

Tipos extraliga – dohrávka 8. kola – 26. 1. 2021 – Zvolen

HC ’05 Banská Bystrica – HK 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 4. J. Sukeľ (Ďatelinka, Ihnacak), 40. Faško-Rudáš (A. Žiak), 46. Lamper (Kriška, Faško-Rudáš) – 22. McShane (Tullio, Mezovský).

Zostava HC 05 Banská Bystrica: Belányi – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, A. Žiak, Bdžoch, Ganz – J. Sukeľ, Ihnacak, Faško-Rudáš – Vašaš, Mlynarovič, D´Aoust – Kriška, Dvorský, Lamper – Kabáč, Tamáši, Výhonský – M. Sloboda.

Zostava HK 32 Liptovský Mikuláš: Kozel – Robertson, J. Nemec, Pavúk, Petran, Mezovský, Jesus, S. Droppa, Rusina – A. Štrauch, A. Lišitak, Rudolf Huna – Hamráček, Oško, Michalík – Tullio, McShane, Portokalis – M. Surový, Uhrík, Toma.

1 HK Poprad a.s. 34 19 5 3 7 127:87 70
2 HKM a.s. Zvolen 33 18 6 4 5 116:83 70
3 HC SLOVAN Bratislava 33 18 5 2 8 103:73 66
4 HK Nitra, s.r.o. 33 16 3 7 7 115:104 61
5 HK Dukla Ingema Michalovce 34 16 4 4 10 104:85 60
6 HC 07 Detva 33 16 3 4 10 99:91 58