Banskobystrickí hokejisti merali v piatok cestu do Bratislavy, kde si v rámci 8. kola Tipos extraligy zmerali sily so Slovanom. O víťazovi kvalitného stretnutia rozhodovali až samostatné nájazdy, v ktorých sa viac šťastia napokon usmialo na hokejistov spod Urpína. Zo zápasu vám prinášame aj bohatú fotoreportáž, ktorú nájdete na konci článku.

Na prvú vážnejšiu príležitosť sa čakalo do 5. minúty, hráči Banskej Bystrice chybovali v rozohrávke a puk získal Zigo, ktorý však nenašiel recept na brankára Belányiho. V polovici prvej tretiny Gabor vydoloval puk pri mantineli a ocitol sa s ním sám zoči voči domácemu gólmanovi, jeho bekhendové zakončenie však nenašlo cestu za Gudlevskisa.

Banská Bystrica mohla ísť do vedenia v 13. minúte, po prihrávke Fossiera zakončoval z bezprostrednej blízkosti Tamáši, no mieril uprostred brány „belasých“. Skóre napokon otvárali domáci, proti Sukeľovi ešte dobre zasiahol Belányi, no proti dorážke Matoušeka bol už bezmocný. Situácia sa ešte preverovala u videorozhodcu, ale gól napokon platil. Vyrovnať mohli hráči Banskej Bystrice v záverečnej minúte prvej tretiny, Šoltés vynikajúco našiel Fossiera, ale brankár Slovana bol proti.

Na konci 24. minúty sa faulu dopustil Zigo, no počas trvania jeho trestu to boli práve jeho spoluhráči, konkrétne Harris, kto mohol vsietiť gól. Barani si stihli v početnej výhode vypracovať sľubnú šancu, no vyrovnať sa im podarilo až v 28. minúte zásluhou Brejčáka. Slovan mohol poslať znovu do vedenia Zigo, jeho nevyužitú šancu však potrestali hostia. V 35. minúte svojím prvým gólom v sezóne zaistil vedenie Banskej Bystrici Šoltés, ktorého spoza brány našiel Fossier. O tri minúty na to nezvládlo jedno z plexiskiel nápor a druhá tretina tak bola predčasne ukončená.

Po prestávke sa tak dohrávala zvyšná časť druhého dejstva, po ktorom vzápätí nasledovala aj tretia tretina. V nej sa počas 49. minúty podarilo vyrovnať Sersenovi, ktorého strela od modrej prepálila všetko, čo jej stálo v ceste. Zhruba päť minút pred koncom mohol strhnúť vedenie na stranu Banskej Bystrice Mistele, napokon sa však v riadnom hracom čase nerozhodlo. Gól nepadol ani v päťminútovom predĺžení troch proti trom, a to aj napriek veľkým šanciam na oboch stranách. O osude zápasu rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých zaistil dva body pre Banskú Bystricu v šiestej sérii Brian Ihnačák.

Tipos extraliga – 8. kolo – 15.10.2021 – Bratislava

HC Slovan Bratislava -HC’05 Banská Bystrica 2:3sn (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 16. Matoušek (Sukeľ), 49. Sersen (Gachulinec) – 29. Brejčák (Berger, Fossier), 35. Šoltés (Fossier, Berger), rozh. náj. Ihnačák

HC Slovan Bratislava: Gudlevskis (Hlavaj) – MacKenzie, Golian, Valach, Maier, Gachulinec, Sersen, Štajnoch – Zigo, Harris, Takáč – Jääskeläinen, Rapuzzi, Yogan – Sukeľ, Kytnár, Matoušek – Lukošík, Preisinger, Urbánek

HC’05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) – Breton, Brejčák, Žiak, Crevier-Morin, Ďatelinka, Bdžoch – Gabor, Ihnačák, Shcherbak – Fossier, Berger, Šoltés – Vašaš, Bubela, Mistele – Výhonský, Tamáši, Kabáč