Nedeľný podvečer priniesol 44. kolo Tipsport ligy, v rámci ktorého mohli diváci pod Urpínom sledovať šláger kola medzi Banskou Bystricou a Košicami.

Zatiaľ čo oceliari chceli dať zabudnúť na negatívnu sériu štyroch prehier, domáci barani chceli pred svojimi fanúšikmi odčiniť prehru v Poprade z posledného kola. Súboj druhého s tretím napokon gólové hody nepriniesol a rozhodoval sa až v samostatných nájazdoch.

Počas 5. minúty sa k prvej presilovej hre dostali domáci Banskobystričania a v početnej prevahe mal dobrú šancu Ihnačák, ktorý sa po Bartánusovej prihrávke natlačil pred Košarišťana, ale brankára hostí neprekonal. Barani mali ďalšiu možnosť na otvorenie skóre v 11. minúte, keď sa dostali do protiútoku troch proti dvom a Šille prihrával krížne cez celé pásmo Bubelovi na ľavej strane, ktorý však strelou švihom brankára Košíc neprekonal. O niekoľko sekúnd na to pohrozili aj oceliari po akcii Rapáča. Ten na seba nadviazal domácich brániacich hráčov a prihrávkou doľava našiel voľného Khlůfka, ktorý strelou z prvej sieť za Beskorowanym nerozvlnil. V poslednej minúte prvej tretiny si Banská Bystrica vypracovala ďalší protiútok a ocitol sa v ňom Hohmann, ktorý sa natlačil pred bránkovisko z ľavej strany, následne prihrával voľnému Ihnačákovi na pravej strane, ale jeho zakončenie skvele zneškodnil Košarišťan. Mužstvá tak išli do šatní za bezgólového stavu.

V úvode druhého dejstva sa Banskobystričanom podarilo ubrániť presilovú hru Košíc a krátko po jej konci sa dostali do veľkej šance po chybe Skokana pri mantineli, odkiaľ poslal Ihnačák pred bránu puk, ktorý ešte Hickmott posúval doprava Hohmannovi, no ten trafil z blízka len konštrukciu brány hostí. Barani mali v nasledujúcich minútach možnosť hrať dve presilové hry, no skóre počas nich neotvorili ani pri šanci Hickmotta z dorážky po strele Cardwella a na druhej strane tak gólovo udreli Košice. V 35. minúte sa od stredovej čiary rútil po pravej strane Sukeľ, natlačil sa pred brániaceho Nemčíka až k bránkovisku a strelou po ľade prekonal Beskorowanyho, čím poslal oceliarov do vedenia. Hokejisti Banskej Bystrice už do druhej sirény na tento zásah nezareagovali a do tretej tretiny tak vstupovali s jasným cieľom zvrátiť nepriaznivý stav.

V úvode tretej tretiny zaujala príležitosť Bubelu, či šarvátka Ihnačáka s Bellušom, no fanúšikovia domácich baranov si zakričali gól až V 48. minúte, keď Banskobystričania zatlačili hostí v ich obrannom pásme a na konci veľkého náporu bola prudká a presná strela Jána Brejčáka od modrej čiary, ktorá znamenala vyrovnanie na 1:1. V nasledujúcich minútach sa hostia dopúšťali viacerých faulov a domáci hrali podstatnú časť tretej tretiny v početnej prevahe. V nej boli barani blízko k druhému gólu pri dorážkach Lampera, po ktorých však podľa videorozhodcu puk za bránkovou čiarou neskončil. Sedem minút pred koncom riadneho hracieho času dorazil puk do siete Hickmott, ale jeho zásahu predchádzal hvizd hlavného rozhodcu a gól tak uznaný nebol. Banská Bystrica nebola v presilovkách efektívna a v závere riadneho hracieho času si v početnej prevahe zahrali aj Košice. Tie pohrozili strelami Hačšáka či Belluša, ale keďže tie víťazným gólom neskončili, zápas išiel do predĺženia.

V ňom mohol na domácej strane rozhodnúť Hickmott, Žiak z medzikružia po Hohmannovej prihrávke, Cardwell spoza brány, či Hohmann zo samostatného úniku. Na druhej strane sa zas neujala šanca Chovania a zápas sa napokon lámal až v samostatných nájazdoch. Ako jediný sa v nich presadil v 6. sérii Hickmott, ktorý presnou strelou pod hornú žrď rozhodol o víťazstve Banskej Bystrice.

Tipsport liga – 44. kolo – Banská Bystrica

HC’05 iClinic Banská Bystrica – HC Košice 2:1 sn (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 48. Brejčák J. (Lamper, Nemčík), rozh. náj. Hickmott – 36. Sukeľ J. (Faith, Koch).

Stretnutie sledovalo 2740 divákov.

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany (Melicherčík) – Mihalik, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Nemčík, Brejčák J., Petrinec, Sojka – Hickmott, Hohmann, Lamper – Jääskeläinen, Bubela, Šille – Bartánus, Mlynarovič, Ihnačák – Kabáč, Gabor, Fafrák.

Zostava HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) – Slovák, Koch, Čížek, Růžička, Pavlin, Repe, Zeleňák – Majdan, Chovan, Haščák – Faith, Skokan, Sukeľ – Rapáč, Bortňák, Klhůfek – Belluš, Suja, Jokeľ.

Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia v rámci 45. kola Tipsport ligy v piatok, 31. januára o 18:00 h na ľade Nitry.