V desiatom kole na náš ľad zavítal tím vicemajstra z uplynulej sezóny. Ten si so seboupriniesol aj minsériu troch víťazstiev, ktorú si určite chcel predĺžiť. Barani však boli proti a tak si pre zmenu predĺžili víťaznú sériu oni a to už na sedem zápasov.

HC’05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 4:3 (3:0, 0:2, 1:1)

Góly: 2. Kútny (Tománek), 11. Tománek, 20. M. Hudec (Biro), 52. Tománek (z tr. strieľania) – 25. Richard Huna (Lipiansky, Vaic), 34. Kapuš (Richard Huna, Lipiansky), 59. Vaic (Richard Huna, Frühauf)

Zostava:
HC ’05 Banská Bystrica: Šimonovič – Kolba, Bambúch, Cebák, Cunik, Vizváry, Vantroba, Kubka, Biro – Rumpel, M. Hudec, J. Sýkora – A. Bezák, Šechný, Macejka – Tománek, Paľov, Kútny – Tonkovič, Hamrák, J. Babic

Barani vstúpili do zápasu ako z veľkej knihy. Vedenia sa ujali už v druhej minúte po Kútneho drzom prieniku. Hostia z Bratislavy sa však z gólu otriasli a zanedlho pohrozili Skokonam, Šimonovičova vyrážka bola však na mieste. Na druhej strane unikol počas presilovky hostí najlepší extraligový strelec Tománek a strelou spoza obrancu zvýšil náskok svojho tímu na dva góly. Slovan sa ani z dvoch inkasovaných chýb nepoučil a tak sa Baranom po chybičkách obrancov naďalej darilo robiť prievan pred brankárom Konrádom. V závere tretiny však pritlačili aj Belasí. Po ich tlaku mal najväčšiu šancu bývalý hráč Banskej Bystrice Frühauf, no neskóroval. Po tretíkrát však udrelo na opačnej strane, keď po ľavom krídle unikol Hudec a bombou do šibenice vyhnal Konráda z brány.

Hostia z hlavného mesta vstúpili do druhej časti hry aktívnejšie, čo sa im aj vyplatilo. V piatej minúte sa im podarilo vyšachovať domácu obranu a Richard Huna vrátil svoj tím do zápasu. O dve minúty sa na pred Rybárom ocitol Macejka, ale trestuhodne nepremenil. Rovnako zoči voči Šimonovičovi na druhej strane nepochodil ani Bakoš. Barani sa začali ocitať pod čoraz väčším tlakom zo strany súpera a tomu sa podarilo pretaviť svoju aktivitu do gólu aj po druhýkrát zásluhou presilovkového gólu v podaní kapitána Kapuša. Ku koncu tretiny sa začala prelievať hra zo strany na stranu a divákom sa hokej musel páčiť. Najväčšiu šancu sálil v poslednej minúte druhej tretiny hosťujúci Richard Huna, ktorý si neporadil v nájazde so Šimonovičom.

Aj do poslednej časti hry vstúpili aktívnejšie Bratislavčania. Hneď v jej úvode spáli veľkú šancu agilný Skokan. Odpoveďou Baranov bola Tománkova akcia, no ani on nepochodil. Hokej ako na hojdačke však pokračoval naďalej. Ďalšie okienko v obrane Banskobystričanov mohol potrestať Lipiansky, ale Šimonovič bol proti. V 50. minúte zápasu mohol poslať svoj tím do dvojgólového vedenia Rumpel, ktorý šiel po Frühaufovom faule na trestné strieľanie, ani on však nepremenil. Vzápätí však Frühauf nepochopiteľne fauloval v úniku aj Tománka a ten už nariadené trestné strieľanie rutinérsky premenil.  Po tomto góle sa Barani stiahli a umne bránili svoje obranné pásmo. Stodvadsať sekúnd pred koncom siahli hostia k hre bez brankára a oplatilo sa. Po niečo viac než pol minúte znížil na rozdiel jediného gólu Vaic. Potom Slovanisti ešte vystupňovali svoj tlak a až do záverečného klaksónu to pred Šimonovičovou bránou neustále horelo, no našťastie pre domácich už bez gólového efektu.