V poslednom čase výkonmi nestabilní Banskobystrickí hokejisti cestovali v rámci 40. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže do Martina. Tam viedli už 2:0, dobre rozbehnutý zápas však nezvládli, svoj náskok stratili a následne v riadnom hracom čase prehrali.

MHC Mountfield – HC ’05 Banská Bystrica 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)

Góly: 13. Važan (Themár, Drgoň), 21. Jabrocký (Beran), 29. Važan (Themár, Ďatelinka), 49. Macejka (Markovič, Galamboš), 51. Klepáč (Macejka, Markovič) – 9. Sýkora (Tománek, Cebák), 11. Rumpel (Kútny, Kolba), 41. Hudec (Tománek, Cebák)

Zostavy tímov:

MHC Mountfield: Dzubina (Mišovec) – Novotný, Ďatelinka – Klepáč, Drgoň – Velebný, Hriňa – Brcko – Uram, Beran, Jabrocký – Markovič, Murček, Macejka – Themár, Galamboš, Važan – Zeliska.

HC ’05 Banská Bystrica: Šimonovič (Fedor) – Cebák, Cuník – Birko, Kubka – Kolba, Bambúch – Vantroba, Vizváry – Tománek, Hudec, Sýkora – Paľov, Heizer, Hlinka – Rumpel, Šechný, Kútny – Vartovník, Petro, Hamrák.

Po vyrovnaných úvodných minútach stretnutia si zakričali gól najskôr Banskobystričania. V deviatej minúte narobili barani pred Dzubinom zmätok, v ktorom sa najlepšie zorientoval Sýkora. O necelé tri minúty bolo už 0:2, keď pri avizovanom vylúčení skóroval Rumpel. Sklamanie na martinskom zimnom štadióne zmiernil Važan, ktorý po Themárovom pokuse a následnej nahrávke znížil. Nasledoval boj prevažne v strednom pásme, počas ktorého sa kopili chyby na oboch stranách, brankári však ďalší puk do svojej siete v tejto časti hry už neprepustili.

Martinčania sa v druhej tretine nenechali núkať šancami a vyrovnali hneď v 21. minúte. Jabrocký svoj prienik v oslabení zakončil nenápadným, no o to účinnejším pokusom, ktorý prešiel až do brány prekvapeného Šimonoviča. V ďalšom priebehu sme doplatili na nedisciplinovanosť. Prvé vylúčenie potrestané ešte nebolo, no počas Rumpelovho dvojminútového trestu sa už domáci tešili z otočenia vývoju zápasu. Strelcom gólu sa stal opäť Važan, ktorý rovnako ako pri prvom góle, ťažil z akcie Themára. Vylúčeniam sa nevyhli ani domáci, v presilovke sa však neujala ani jedna zo striel Paľova, Kútneho či Hudeca. Na druhej strane zase pohrozil Beran. Keď Banskobystričania ustrážili, hlavne vďaka Šimonovičovi, skóre zápasu aj počas minútového oslabenia o dvoch hráčov, kedy neuspel Ďatelinka ani Uram, pred záverom zápasu bolo všetko otvorené.

Tretia tretina začala pre Banskobystričanov podobne ako tá predchádzajúca, v znamení dohrávania presilovky, tentokrát však dvojnásobnej. Práve vďaka nej videlo 1 350 divákov vyrovnávajúci gól, ktorého autorom bol Hudec. 12 minút pred koncom strhli vedenie na svoju stranu opäť domáci, na svoj bývalý tím udrel Macejka. Martinčania si tentokrát náskok nechceli nechať vziať, a tak svoje vedenie potvrdili aj piatym gólom, tentokrát z hokejky Klepáča. Domáci, podporení dobre chytajúcim Dzubinom, skóre 5:3 nakoniec aj napriek zvýšenej aktivite „nulapätiek“ ustrážili a pripísali si dôležité tri body.