Po prekvapivom víťazstve „baranov“ v Bratislave privítal celok spod Urpína v 41. kole hokejovej Tipsport extraligy na domácom ľade Žilinu. Aktívnejším a lepšie hrajúcim celkom bola takmer celý zápas tabuľkovo slabšia Banská Bystrica, čo sa odzrkadlilo aj na konečnom výsledku.

HC ’05 Banská Bystrica – MsHK Žilina 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 4. Kristoffersson (Jokila, Hvila), 30. Jokila (Bambúch, Grman), 45. Kristoffersson (Jokila, Grman) – 22. Róbert Huna (Devečka). Stretnutie sledovalo: 1 328 divákov.

Úvodné zostavy:

HC ’05 Banská BystricaChorošun – Kubka, M. Grman, Brňák, Cebák, Bambúch, Beňa – Kristoffersson, Jokila, Hvila – Nemček, Heizer, Kokavec – Marcinek, Češík, Kútny – Lamper, Matoušek

MsHK DOXXbet ŽilinaLaco – Devečka, Kudělka, Bokroš, Dlouhý, Houdek, Ďurkech – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemec, Stupka – Drevenák, Troliga, Smotrila – T. Sýkora, Linet, Kubiš

Stretnutie začalo s menším oneskorením pre meškanie arbitrov z dôvodu snehovej kalamity na Donovaloch. Dlhšie čakanie na úvodné buly stretnutia domáci fanúšikovia neoľutovali, pretože už vo štvrtej minúte dostali „bolestné“ v podobe gólu z hokejky Kristofferssona, ktorý využil nahrávku spoza brány. Po okupácii Lacovej brány sa dostali k slovu aj hostia. Tí pohrozili Smotrilom a Hunovcami. Následne prišla presilovka „baranov“, tí však už po niekoľkýkrát v sezóne ukázali, že hra v početnej výhode nie je ich silnou stránkou. V závere prvého dejstva sa opäť prihlásili o slovo „vlci“. Chorošun zneškodnil strelu Siváka i presilovkový pokus Dlouhého.

Aj druhá tretina odštartovala gólom do rovnakej brány, tentokrát v nej všák stál Chorošun. Ten sa pokúšal zneškodniť brejkový náznak Róberta Hunu, ktorý však vo vlastnom oslabení svoj únik premenil na vyrovnávajúci zásah. O pár minút neskôr si musel domáci brankár dávať pozor aj pri strele Devečku či dorážke Siváka. Stav 1:1 vydržal do polovice zápasu, kedy prišla ďalšia presilovka Banskobystričanov, a tí boli tentokrát úspešní. Po Grmanovej strele sa z úspešnej dorážky tešil Jokila. Nasledoval tlak hostí a niekoľko Chorošunových zákrokov. Toho napodobnil perfektným semafórom pri Nemčekovej strele Laco, ďalšia smena skóre tak v tejto dvadsaťminútovke nenastala.

Do tretice aj tretia časť hry začala zmenou skóre. Vylúčenia Ďurkecha a Dlouheho v dvojnásobnej početnej výhode potrestal dobrou strelou Kristoffersson.Následne sa očakával tlak Žilinčanov, ten však prekvapujúco neprichádzal. Aj naďalej hrozili s dvojgólovým vedením upokojení domáci. Blízko ku gólu mal Jokila či v prečíslení Heizer s Marcinekom. Pekná akcia prišla aj tri minúty pred koncom. Kristofferssonom prenechaný puk zobral Hvila, no zoči-voči Lacovi neuspel. Viac sa však už neudialo, „nulapäťky“ tak vyhrali druhýkrát v rade.

Tip: Aktuálnu tabuľku Tipsport extraligy nájdete tu…