Hokejisti Banskej Bystrice, ktorí majú za sebou po návrate z karantény výhru a prehru, by sa chceli odlepiť zo spodných priečok tabuľky. Ďalšiu príležitosť na zisk bodov mali zverenci Norberta Javorčíka v utorok 10. novembra v Bratislave, kde od 18:30 h nastúpili na stretnutie 11. kola Tipos extraligy proti domácemu Slovanu.

Už prvá tretina bola poriadne divoká. Barani otvorili skóre v 5. minúte po Slobodovom teči Tamášiho nahodeného puku pred bránku. Po góle bývalého hráča Slovana sa tak hostia ujali vedenia. To sa im podarilo navýšiť kurióznym gólom na konci 10. minúty, keď Brejčákov nahodený puk z polovice ihriska prepadol až za brankára Durného, ktorého po tomto zásahu nahradil v bránke belasých Makarov.

Mužstvo Slovana predviedlo skvelý záver prvej tretiny. O gól na 1:2 sa minútu pred prvou sirénou postarali dvaja bývalý hráči Banskej Bystrice, keď Sersenove nahodenie od modrej čiary tečoval za Vayov chrbát Tomáš Zigo. Domáci napokon vyrovnali ešte do prestávky vďaka Rapáčovi, ktorý 4 sekundy pred koncom prvej tretiny dorážkou z predbránkového priestoru vyrovnal.

Slovanistom sa podarilo zavŕšiť obrat na konci 24. minúty, keď Harris po zisku puku vyslal do nájazdu Ziga, ktorý po druhýkrát v zápase prekonal Vaya, čím poslal domácich do vedenia. Domáci v 27. minúte zavreli hostí v ich pásme a na konci ich tlaku bol Rastislav Gašpar, ktorý sa presadil spoza bránky a otvoril si účet v drese Slovana. Zachytali si napokon všetci prítomní brankári, keďže po tomto góle vystriedal Vaya v bránke baranov Eugen Rabčan.

V polovici zápasu hrali belasí presilovku. V početnej prevahe sa ešte nepresadili, no krátko po návrate Ďatelinku na ľad sa po dobrej prihrávke presadil pred bránkou hostí O’Donnell, ktorý zvýšil už na 5:2. Hráči Banskej Bystrice mali v závere druhej tretiny k dispozícii vyše minútovú presilovú hru o dvoch hráčov, ktorú ale na zníženie stavu nezúžitkovali.

Banskobystričania hrali v úvode tretej tretiny ďalšiu presilovku, v ktorej mal najväčšiu šancu Patrik Lamper, no ten sám pred Makarovom nedokázal presne zakončiť. Po ďalších dvoch vylúčeniach na domácej strane si hostia zahrali po druhýkrát v zápase v početnej prevahe o dvoch mužov, no ani tentokrát, túto príležitosť nevyužili. Najbližšie ku gólu bol Winquist, ktorý bol na konci biliardovej kombinácie, no svoju strelu namieril len do hornej žŕdky.

V 54. minúte si zas po faule na strane Bystričanov zahrali v početnej výhode belasí, ktorým sa podarilo streliť šiesty gól. Eugen Rabčan pokryl niekoľko zakončení domácich, no obrana mu príliš nepomohla a na dorážku Branislava Rapáča, ktorý sa strelecky presadil po druhýkrát v zápase, už bol brankár baranov prikrátky. Slovanisti hrali krátko na to ďalšiu presilovku, v ktorej spečatil výsledok na konečných 7:2 O’Donnell. Ten sa stal už tretím dvojgólovým hráčom svojho tímu v tomto zápase.

Tipos extraliga – 11. kolo – Bratislava

HC Slovan Bratislava – HC ’05 Banská Bystrica 7:2 (2:2, 3:0, 2:0)

Góly: 19. Zigo (Sersen, Lee), 20. B. Rapáč (S. Petráš), 24. Zigo (Harris, Buček), 27. Gašpar (O´Donnell), 32. O´Donnell (Studenič, Lee), 55. B. Rapáč (Buček), 58. O´Donnell (Studenič) – 5. M. Sloboda (Tamáši), 10. J. Brejčák (Drew, Vay).

HC Slovan Bratislava: Durný (11. Makarov) – Ališauskas, Sersen, Štajnoch, Bačík, J. Valach, Lee, Beňo, Maier – Harris, Zigo, Buček – Studenič, Kytnár, Ranford – O´Donnell, Urbánek, Gašpar – D. Jendek, S. Petráš, B. Rapáč.

HC 05 Banská Bystrica: Vay (27. Rabčan) – Drew, J. Brejčák, Žiak, Ďatelinka, Biro, Breton, Petrinec, Demo – Lamper, Winquist, Faško-Rudáš – M. Sloboda, Tamáši, Kabáč – Vašaš, Giertl, Vybíral – Šimun, Sojka, Výhonský.

Hokejisti Banskej Bystrice budú mať šancu na reparát v piatok 13. novembra na ľade Nových Zámkov, proti ktorým nastúpia od 18:00 h na stretnutie 12. kola Tipos extraligy.