Na zimnom štadióne vo Zvolene proti sebe v piatok nastúpili dve mužstvá, ktorým sa v posledných zápasoch vôbec nedarilo. Zatiaľ čo domáci barani prehrali posledných päť zápasov, Novozámčania podľahli svojím súperom v posledných štyroch prípadoch. V stretnutí 29. kola Tipos extraligy napokon ťahali za dlhší koniec povrazu  hostujúci býci.

V úvodných minútach zápasu sa hral pomerne opatrný hokej, pričom hra sa často kúskovala. Prvú presilovku si od polovice 14. minúty zahrali Bystričania a v početnej prevahe mal dobrú príležitosť Tamáši, no Kiviaho jeho strelu zneškodnil. Góly padli až v závere úvodného dejstva.

V 19. minúte strieľal od modrej Holenda, puk sa odrazil od hráčov pred bránkou k Okoličánymu, ktorý v páde prekonal Belányiho. Barani vyrovnali ešte do prestávky, keď sa v útočnej tretine zhostil puku Sukeľ, obkorčuľoval Kiviahovu bránku, puk sa po jeho zakončení odrazil k D’Aoustovi a ten sa zblízka nemýlil.

Novozámčania si prinavrátili vedenie už v úvodných sekundách druhej tretiny po presnej strele švihom z pravého kruhu v podaní Doggetta. Barani následne ubránili tri presilovky hostí v rade, no v 30. minúte predsa len inkasovali po tretíkrát.

Býci išli do dvojgólového vedenia po tvrdej strele bez prípravy z hokejky Holoviča. Barani hrali v závere prostrednej časti hry v početnej prevahe, v ktorej takmer znížili. Strelu voľného Bretona z pravej strany však zlikvidoval skvelým zákrokom Kiviaho.

Bystričania tak išli do tretej tretiny s cieľom zmazať dvojgólové manko, no tento plán dostal tvrdú ranu už na začiatku 43. minúty v hre štyroch proti štyrom. Od modrej čiary strieľal Števuliak a puk nasmeroval nešťastne do vlastnej bránky Kabáč. V nasledujúcich minútach si obe mužstvá zahrali presilovku, no stav 1:4 sa nemenil.

Dobrú príležitosť na zníženie mal v 55. minúte D’Aoust, ktorý zblízka trafil len Kiviaha. Baranom sa nepodarilo zmeniť stav ani v závere zápasu počas presilovej hry. Jediný strelený gól im tak opäť na bodový zisk nestačil a proti Novým Zámkom zaznamenali už šiestu prehru v rade. Hostia naopak vo Zvolene svoju šnúru prehier pretrhli.

Tipos extraliga – 29. kolo – 8.1.2021 – Zvolen

HC ’05 Banská Bystrica – HC Mikron Nové Zámky 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 20. D’Aoust (Sukeľ, Breton) – 19. Okoličány (Hain, Holenda), 21. Doggett (Bajtek), 30. Holovič (Holenda, Rogoň), 43. Števuliak (Ordzovenský, Bajtek).

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Žiak, Ďatelinka, Bdžoch, Demo, Melcher – Mistele, Tamáši, Faško-Rudáš – Sukeľ, D’Aoust, Sloboda – Kabáč, Dvorský, Kriška – Výhonský, Giertl, Vybiral.

Zostava HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Hain, Holenda, B. Clarke, Västilä, Fereta, Ordzovenský, Šeliga, Mikuš – G. Clarke, Seppanen, Majdan – Števuliak, Doggett, Bajtek – Rogoň, Holovič, Okoličány – Varga, Ondrušek, Rehák.