Šlágrom 45. kola bol duel Banskej Bystrice so Slovanom Bratislava. Napriek tomu, že vedenia sa ujali hostia z Bratislavy, Baranom sa podarilo otočiť stav stretnutia a pripísať si zaslúžené tri body do tabuľky.

HC ’05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Góly: 21. Lažo (Weissmann), 22. Sýkora, 46. Češík (Kubka), 57. Lažo (Šechný, Weissmann) –  17. Ro. Huna (L. Hudáček).

Zostavy tímov:

HC ’05 Banská Bystrica: Šimonovič – Paľov, Kolba, Cebák, Biro, Vantroba, Bambúch, Kubka, Vizváry – Lažo, Šechný, Weissmann – Ján Sýkora, M. Hudec, Tománek – Rumpel, Miroslav Hlinka, Hvila – Kútny, Češík, Heizer

Slovan Bratislava: Pavol Rybár – Jackman, Bohunický, Frühauf, Hájek, J. Kováčik, Štajnoch, Cartelli, Demel – M. Bakoš, Kapuš, Hujsa – Bulík, Lipiansky, Vaic – Róbert Huna, L. Hudáček, Richard Huna – D. Skokan, Preisinger, D. Buc

Prvá šanca duelu patrila hosťom z Bratislavy, no po Lipianskeho koncovke sa stav nemenil. Na druhej strane sa zazvonil o tyčku už uzdravený Tománek. Neskôr sa snažili dotlačiť puk za Rybárov chrbát Kútny s Češíkom avšak ani oni nepochodili. Rovnako ako prvá šanca, tak aj prvý gól išiel na konto Slovanistom. Po peknej kombinácií sa oň postaral Róbert Huna. V samom závere otváracej tretiny sa ešte rútil bývalý hráč Baranov Bulík sám na Šimonoviča. Ten našťastie pre domácich nepustil puk za svoj chrbát.

Ani lietajúci gólman Pavol Rybár Slovanu nepomohol...

Druhá tretina so sebou hneď na úvod priniesla bleskové a treba dodať, že aj pomerne kuriózne otočenie skóre v prospech Banskej Bystrice. Už po pätnástich sekundách sa pošmykol hosťujúci obranca Bohunický, z ktorého vyťažil vyrovnanie Lažo. Po ubehnutí jednej minúty a jednej sekundy už Barani vyhrávali. Po nepochopiteľnom páde brankára Rybára a súbežnom pokĺznutí sa obrancu Frühaufa domáci útočník Sýkora už len doklepol opustený puk pred poloprázdnou bránou hostí. V následnej presilovej hre mali domáci šancu na strelenie tretieho gólu a hoci si vytvorili drvivý tlak, nepodarilo sa im rozvlniť sieť na bráne hostí. Rovnako nezvýšil ani Tománek, ktorý v polovici zápasu trafil opäť len do žrde. Zanedlho sa opäť dostal do permanencie aj Šimonovič, keď zabránil Róbertovi Hunovi v strelení druhého gólu Belasých.

Čo sa Baranom nepodarilo v druhej tretine, vyšlo im v tej tretej. V 46. minúte vypálil od modrej Kubka a po Češíkovom teči už vyhrávali Banskobystričania rozdielom dvoch gólov. Domáci hokejisti mali od tohto momentu hru plne pod kontrolou a Slovanistov nepúšťali do žiadnych šancí. Navyše v závere stretnutia ešte dokázal Lažo zvýšiť na rozdiel troch gólov a definitívne rozhodol o domácom víťazstve. V absolútnom závere divákov ešte pobavili pästné súboje Bamúcha s Jackmanom, ale aj Kútneho s Bohunickým.

V spolupráci s ESO TV vám prinášame videozostrih zápasu:
[youtube 5KvXbpRjRAM 560 340]

Lukáš Bambúch vs. Ric Jackman:
[youtube jVXaxMseWlQ 560 340]