Nečakane ľahký priebeh mal pre banskobystrických hokejistov šláger pätnásteho kola Tipsport ligy, v ktorom sa na domácom ľade predstavili proti Trenčínu. Zverenci Vladimíra Orzságha sa chceli pred vlastným publikom revanšovať za posledný nepresvedčivý výkon pod Tatrami, kde podľahli Popradu 2:5. A podarilo sa im to dokonale.

HC’05 iClinic Banská Bystrica vs. Dukla Trenčín 8:0 (2:0, 4:0, 2:0)

Góly: 5. Mikula, 7. Lunter (Sandgren), 24. Kytnár (Loskot, Šmach), 34. Loskot (Sandgren, Šmak), 35. Ďatelinka (Zigo, M. Hudec), 38. M. Hudec (Handzuš, Sandgren), 53. Gillies (Majdan), 59. Gillies (Galamboš, Loskot). Zápas sledovalo 1923 divákov.

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Ďatelinka, Sandgren, Gründling, Šmach, Čížek, Rosandič, Petran – Majdan, Galamboš, Gillies – Lamper, Zigo, Matoušek – M. Hudec, Handzuš, Lunter – Loskot, Kytnár, Mikula

Zostava Dukla Trenčín: Chábera (21. Kompas) – Zaťko, Pavlikovský, Mikuš, Drgoň, Ryzák, Nechala – Vozdecký, Nemec, Dlouhý – Melichárek, Gašparovič, D. Hudec – Petrovický, Švec, Jakúbek – Benák, Zlocha, Krasničan

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. Dukla Trencin - 23.10.2015 - Banska BystricaUž v piatej minúte duelu sa banskobystrické publikum mohlo tešiť z prvého gólu, keď Mikula potrestal hrubú chybu súpera pri rozohrávke. O dve minúty neskôr viedli barani rozdielom dvoch gólov po dravom prieniku Luntera, ktorý si pekným blafákom vychutnal Cháberu v bránke Trenčína. Pokračovať vo zveľaďovaní náskoku mohli Banskobystričania aj v druhej polovici úvodného dejstva, Mikula s Kytnárom a následne aj Majdan však stroskotali na gólmanovi Dukly. V dvadsiatej minúte zmaril Chábera aj ďalšiu príležitosť nikým nepokrytého Luntera.

Do druhej časti hry nastúpili Trenčania so zmenou na brankárskom poste, zraneného Cháberu nahradil Kompas. Ten sa ani nestihol poriadne rozohriať a v dvadsiatej štvrtej minúte už lovil puk spoza svojho chrbta, keď Kytnár aj v obkolesení troch obrancov súpera dokázal pretlačiť puk do hosťujúcej siete. Šancu na strelenie gólu mala aj Dukla, Bacashihua ale bol pri zakončení Hudeca pozorný. Následne prišli na rad silné momenty baranov. V tridsiatej štvrtej minúte najprv využil presilovku piatich proti trom Loskot, o pol minúty neskôr na neho nadviazal pri pokračujúcej početnej prevahe Ďatelinka a aby toho pre hostí nebolo málo, v tridsiatej ôsmej minúte využil ďalšiu presilovú hru po faule frustrovaného Vozdeckého Hudec.

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. Dukla Trencin - 23.10.2015 - Banska BystricaGólostroj Banskej Bystrice sa nezastavil ani v tretej tretine. Hostia z Trenčína sa len smutne prizerali aktívnej a kombinačnej hre domáceho tímu. V päťdesiatej prvej minúte nastrelil Kytnár po ideálnej prihrávke Mikulu hornú tyčku, o minútu neskôr sa však už Gillies v páde nemýlil a zvýšil náskok baranov na 7:0. Následne sa na ľade rozpútala hromadná bitka, do ktorej sa zapojila aj hrajúca legenda HC´05 Michal Handzuš. Práve populárna dvadsaťšestka vzápätí zahodila dobrú príležitosť na strelenie gólu. V samom závere stretnutia Banskobystričania využili ďalšiu presilovú hru, keď Gillies zužitkoval prihrávku Loskota. To už hostia nevydržali a vyprovokovali ďalšiu bitku, ktorá skončila trestom pre Denisa Hudeca trestom na päť minút plus do konca zápasu. Napriek snahe domáceho tímu o strelenie deviateho gólu však už Kompas do záverečnej sirény neinkasoval.

V rámci 16. kola pocestujú naši hokejisti v nedeľu 25. októbra do Skalice. Úvodné buly je naplánované na 17.00 hod.