Banskobystrickí hokejisti odohrali svoj posledný prípravný zápas pred štartom hokejovej Ligy Majstrov. V domácom prostredí privítali účastníka najvyššej súťaže z Liptovského Mikuláša.

Domáci hokejisti sa od začiatku pustili do svojho súpera a ex-baran Andrej Košarišťan v bránke Liptákov sa musel obracať. Už v tretej minúte ho preverili mladíci Róth s Andrisíkom. Tlak baranov ustal až v polovici prvej časti, keď hostia dostali výhodu presilovej hry. V nej ale Lukáša výraznejšie neohrozili. Na druhej strane prvá presilovka Banskej Bystrice volala po góle. Najväčšiu príležitosť spálil Brittain, ktorý nedokázal prekonať ležiaceho Košarišťana. Hosťujúci gólman sa zaskvel aj v závere pri Ďatelinkovej tutovke a tak sa do šatní odchádzalo za bezgólového stavu.

Na začiatku druhej časti domáci legionár Faille najprv trafil žŕdku a následne neuspel ani Lamper. Gól visel vo vzduchu a nakoniec boli aktívnejší barani odmenení. Po kombinácii druhého útoku medzi Faillem a Brittainom druhý menovaný zblízka nedal Košarišťanovi šancu a otvoril skóre. Liptáci sa ozvali až počas presilovky, v ktorej mohli vyrovnať Langhammer a Paukovček, avšak Lukáš svoje mužstvo podržal. Útoky na hosťujúcu bránu sa čoraz viac stupňovali a nakoniec ešte dva puky skončili v sieti. Najprv sa z protiútoku po prihrávke Belluša presadil Brittain a o necelú minútu po chybe v obrane Liptákov poslal baranov do trojgólového vedenia Mário Róth.

Hosťujúci hokejisti v 43. minúte zdramatizovali stretnutie, keď sa z dorážky presadil Kabáč. Banskobystričania mohli odpovedať prostredníctvom Failleho a Bartánusa. Ani jeden z domácich útočníkov však pred Košarišťanom nepochodili. Podarilo sa to až v 49. minúte v presilovej hre Daliborovi Bortňákovi. Barani sa následne s náskokom uspokojili a duel sa už len dohrával. Hokejisti spod Urpína tak uzavreli prípravu štvrtým víťazstvom z piatich zápasov a naladili sa na Ligu Majstrov.

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (0:0, 3:1, 1:1)

Góly: 25. Brittain (Faille, Mihálik), 36. Brittain (Belluš), 37. Róth (Češík, Gélinas), 49. Bortňák (Faille, Brittain) – 44. Kabáč (Pacalaj, Uhrík).

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – A. Sedlák, I. Ďatelinka, Kubka, Mihálik, Dame-Malka, Gélinas, Gründling, Košecký – Lamper, Bortňák, Gabor – Belluš, Faille, Brittain, – Hohmann, Tamáši, Bartánus – Andrisík, Češík, Róth

Zostava MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Pacalaj, Tabaček, R. Suchý, Kuráli, Nádašdi, Mezovský, M. Moravčík, Nitriansky – J. Sukeľ, Lištiak, Uram – B. Rapáč, L. Paukovček, Kriška – Piatka, Langhammer, Števuliak – Uhrík, Kabáč, A. Laco

Už v piatok 25. augusta odštartujú zverenci trénera Országha púť Ligou Majstrov. Svoj prvý duel odohrajú na ľade nemeckého Grizzlys Wolfsburg so začiatkom o 18.00 hod.