Diváci na zaplnenom zimnom štadióne pod Urpínom mali v stredu večer možnosť sledovať šláger 18. kola Tipsport ligy, v ktorom sa stretla domáca HC’05 iClinic Banská Bystrica s navrátilcom v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži, mužstvom HC Slovan Bratislava. Súboj o prvé miesto napokon zvládli lepšie belasí a oplatili majstrovi prehru z prvého merania síl na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Barani si po faule Abdula v 4. minúte zahrali prvú presilovku, počas ktorej chceli dokázať, že sú najlepším mužstvom v Tipsport lige v rámci tejto hernej činnosti. Počas dvoch minút v početnej prevahe mal najväčšiu šancu Andrej Šťastný, ktorého prudká strela sa zastavila až na žrdi Brustovej brány. V strede prvej tretiny prišli nedovolené zákroky na oboch stranách, keď sa previnil Joradn Hickmott a následne Tomáš Matoušek. V hre štyroch proti štyrom a ani v skrátenej presilovej hre baranov však diváci výraznú gólovú príležitosť nevideli. Skóre sa po prvýkrát menilo až v samom závere úvodnej 20-minútovky, keď sa hráčom Banskej Bystrice podarilo takmer okamžite využiť presilovú hru po strele Southorna a teči Andreja Šťastného, ktorý tak poslal majstra do vedenia. Vďaka tomuto gólu do šatne si tak domáci hokejisti preniesli do druhej tretiny jednogólový náskok.

Hokejisti bratislavského Slovanu dokázali na úvodný zásah domácich zareagovať na konci 23. minúty, keď sa k streleckému zakončeniu predral Abdul, Beskorowany vyrazil puk a ten dokázal za jeho chrbát doraziť Radovan Bondra, čím vyrovnal na 1:1. V 29. minúte sa Miloš Bubela dopustil nedovoleného zákroku a hostia tak mali šancu dostať sa do vedenia v presilovej hre. V jej druhej polovici sa z ničoho nič ocitol sám pred Beskorowanym Zigo, ktorý vo veľkej šanci trafil pravú žrď domácej brány. Následne sa baranom podarilo ubrániť aj ďalšie oslabenie, po ktorého konci sa aj oni dočkali presilovej hry, keď fauloval Meszároš. Hokejisti HC’05 však počas nasledujúcich dvoch minút svoj druhý gól v početnej prevahe nepridali. V 36. minúte sa po krížnej prihrávke ocitol pred Brustom osamotený Hickmott, ale z uhla brankára hostí neprekonal a o minútu na to sa to nepodarilo ani Jääskeläinenovi. Záver druhej tretiny však patril hokejistom s orlom na hrudi. Jindřich Abdul nakorčuľoval od pravého mantinelu až pred bránu, odkiaľ presnou strelou prekonal Beskorowanyho a poslal belasých do vedenia 2:1.

Barani tak išli do tretej tretiny s jasným cieľom otočiť výsledok, o čo sa pokúšali hneď od začiatku poslednej 20-minútovky. Ich tlak však zbrzdilo vylúčenie v 44. minúte, no domáci hokejisti si aj počas oslabenia dokázali vypracovať veľkú šancu, keď strieľal z pravej strany Hrnka a puk dorážal Patrik Lamper z predbránkového priestoru len do betónu skvele chytajúceho Brusta. Hráči v bielych dresoch sa po návrate do rovnovážneho počtu opäť pustili do belasých a v 47. minúte si vďaka dobrej práci Jääskeläinena vypýtali presilovku. Počas nej mali domáci najväčšiu príležitosť keď Cason Hohmann prihrával za bránu Šťastnému, ktorý z prvej sklepol puk pred bránkovisko Hickmottovi, ale Kanaďan minul bránu. Slovan hrozil v záverečnej časti hry z ojedinelých brejkov a jeden taký mu vyšiel v 51. minúte po úniku a strele Abudla, s ktorým korčuľoval vpred aj Urbánek a pohotovou dorážkou zvýšil na 3:1 pre hostí. Tím z hlavného mesta po tomto momente veľmi dobre bránil a neinkasoval ani z hokejky Jääskeläinena, ktorý v tesnej blízkosti nedokázal prepasírovať puk za Brusta. Záverečný tlak si domáci sami zbrzdili vylúčením za príliš veľa hráčov na ľade a vyrovnať nedokázali ani v hre bez brankára. Barani tak podľahli Slovanu 1:3 a pustili svojho súpera v tabuľke pred seba.

Tisport liga – 18. kolo – Banská Bystrica

HC’05 iClinic Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Góly: 20. Šťastný (Southorn, Hohmann) – 23. Bondra (Abdul), 39. Abdul, 51. Urbánek (Abdul). Zápas sledovalo na zimnom štadióne v Banskej Bystrici 2732 divákov.

Zostava HC 05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – Brejčák, Ďatelinka, Southorn, Mihalik, Cardwell, Nemčík, Fafrák, Zubák – Lamper, Hrnka, Šoltés – Jääskeläinen, Hickmott, Lunter – Hohmann, Bubela, Bartánus – Gabor, Šťastný, Kabáč.
Zostava HC Slovan Bratislava: Brust (Habal) – Bačik, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Hudec, Demo – Bondra, Zigo, Abdul – Jendek, Puliš, Matoušek – Pance, Kukumberg, Sloboda – Urbánek.

13 MHk 32 Liptovský Mikuláš 17 2 2 2 11 28:68 12
Najbližšie sa Hokejisti HC’05 iClinic Banská Bystrica predstavia tento piatok, 1. novembra o 16:00 h na ľade Nových Zámkov.