Hokejisti Banskej Bystrice ťahali pred posledným zápasom pred nadchádzajúcou reprezentačnou prestávkou víťaznú sériu, ktorú nechceli na domácom ľade proti Popradu pretrhnúť. To sa im napriek lepšiemu vstupu do zápasu nepodarilo a na domácom ľade s kamzíkmi prehrali.

Barani predviedli dobrý vstup do zápasu, keď sa im podarilo otvoriť skóre stretnutia už v 2. minúte. V rohu mantinelu vybojoval puk Kabáč s Gaborom, ktorý našiel pred bránou úplne voľného Timoteja Šilleho a ten strelou pod hornú žrď poslal domácich do vedenia. Hokejisti Banskej Bystrice ubránili v nasledujúcich minútach dve oslabenia, pričom najväčšiu šancu mal v druhej presilovke Popradu bývalý hráč Banskej Bystrice, Lukáš Handlovský. Na konci 13. minúty mohli barani zdvojnásobiť svoje vedenie, keď Hrnka vysunul do nájazdu Hickmotta, ktorého však vychytal pozorný Vošvrda. Domáci neboli v koncovke dostatočne nebezpeční, čo kamzíci potrestali v 15. minúte, keď sa puk dostal pred bránu k Handlovskému, ktorý tentokrát Beskorowanyho prekonal a vyrovnal na 1:1. Mužstvá išli za tohoto stavu aj do šatní.

Druhá tretina veľa vzruchu nepriniesla, ale diváci v nej videli rozhodujúci moment celého stretnutia. V 26. minúte prevzal puk hosťujúci Joona Erving, vnikol až do útočnej tretiny, kde zadovkou prenechal puk Joergenovi Karterudovi, ktorý vystrelil švihom a dokázal prekonať Beskorowanyho v bráne Banskej Bystrice, čím poslal Poprad do vedenia 2:1. Baranom sa nedarilo zareagovať na tento gól, keďže si nevedeli vypracovať vyloženú šancu. Nepomohlo im ani vylúčenie na strane hostí v 37. minúte, keďže nasledujúcu presilovú hru nedokázali využiť. Hokejisti Banskej Bystrice boli celkovo v druhej tretine menej výrazným celkom oproti prvému dejstvu a druhýkrát odchádzali do šatní s jednogólovým mankom.

Ďalšiu presilovú hru hrali Bystričania od 46. minúty po vylúčení Preisingera, ale ani v nej sa im nepodarilo vyrovnať a práve faulujúci hráč hostí mal po návrate na ľad veľkú príležitosť, keď ušiel do samostatného nájazdu, pokúsil sa backhandom nájsť medzeru medzi Beskorowanyho betónmi, ale vysokého Kanaďana neprekonal. Barani mohli vyrovnať z ďalšej presilovej hry a v dobrej pozícií sa v nej ocitol Hohmann pred bránou, či Southorn medzi kruhmi, ale svoje šance nevyužili a pri vlastnom oslabení ušiel po ľavej strane až pred brankára domácich Erving, ktorý svojím pokusom minul bránu. V samom závere si tréner Dan Ceman zobral oddychový čas a odvolal brankára, čo však vyrovnávajúci gól neprinieslo a kamzíkom sa tak podarilo pretrhnúť víťaznú šnúru Banskej Bystrice.

Tipsport liga – 30. kolo – Banská Bystrica

HC’05 iClinic Banská Bystrica – HK Poprad 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 2. Šille (Kabáč) – 15. Handlovský (Vandas), 27. Karterud (Erving). Zápas sledovalo na Zimnom štadióne v Banskej Bystrici 2201 divákov.

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – Southorn, Cardwell, Mihálik, Ďatelinka, Nemčík, Brejčák, Zubák – Hrnka, Hickmott, Jääskeläinen – Bartánus, Bubela, Hohmann – Kabáč, Gabor, Šille – Fafrák, Tamáši, Sojka.

Zostava HK Poprad: Vošvrda – Kozák, Brejčák, Erving, Ulrych, Magovac, Ťavoda, Svitana, Česánek – Handlovský, Preisinger, Vandas – Bjalončík, Zagrapan, Svitana – Jacobs, Paukovček, Karterud – Paločko, Mlynarovič, Kundrík.