Piatok podvečer mohli Banskobystričania sledovať 26. kolo hokejovej Tipsport extraligy, keď domáci „barani“ privítali na svojom ľade „havranov“ z Piešťan. Clayton Stoner si ako nová akvizícia zo zámorskej NHL červeno-biely dres zatiaľ neobliekol, na stretnutie sa prizeral z hľadiska.

HC ’05 Banská Bystrica – ŠHK 37 Piešťany 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Góly: 12. Lunter (Handzuš, Ketner). Vylúčenia 4:7. Stretnutie sledovalo: 1 660 divákov.

Úvodné zostavy tímov:

HC ’05 Banská Bystrica: Slipčenko – Ketner, Richter, Bambúch, Kubka, NOvajovský, Predajniansky, Zigo, Nemček – Lunter, Handzuš, Hudec, Ján Sýkora, Heizer, Lukacevic, Juraj Sýkora, Češík, Jankovič, Marcinek, Petro, Šimun

ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Urban, Brňák, Filip, Škadra, Grman, Kolník, Bučka, Hruška – Stupka, Melichárek, Hudec, H. Ručkay, Mišura, J. Ručkay, Lisoň, Nemec, Saliji, CHylo, Meertel, Haring

K prvej vážnejšej príležitosti zápasu sa dostal po Heizerovej strele Lukacevic, jeho príklep z medzikružia zastavil pozorný Tomek. Plynulá hra s minimom prerušení i šancí, taký bol obraz prvej tretiny. Prebudenie malo prísť až na konci 12. minúty, keď Handzuš spoza brány našiel Luntera, a ten  po blafáku bekhendom prehodil položeného Tomeka. Na ľade to však bola naďalej uspávanka. Piešťanci zatlačili súpera v presilovkách, chýbala však presná strela. Na druhej strane mohol streliť gól po návrate z trestnej lavice Kubka, Tomek ho však vychytal.

Druhé dejstvo odštartoval streleckým pokusom Jakuba Ručkaya, ten šikovne prebral nahrávku a z ľavého kruhu vyskúšal Slipčenkovu vyrážačku. Rovnaký hráč unikol aj v polovici stretnutia, akciu ako cez kopirák opäť vyriešil domáci brankár. Následne na druhej strane pohrozila druhá útočná formácia, opustený puk v bránkovisku nakoniec Tomek stihol ukryť. Štyri minúty pred koncom sa „barani“ takmer presadili druhýkrát, Piešťanci však aj so šťastím puk v skrumáži pred bránou zblokovali. Pred druhou sirénou pohrozili ešte aj hostia, no Nemcov pokus Slipčenko lapačkou bravúrne zlikvidoval.

V tretej minúte záverečnej tretiny mohol zvýšiť skóre Marcinek, už prekonaného Tomeka však domáci útočník nechal vyniknúť, keď jeho strelu do prázdnej brány hosťujúci brankár hokejkou zachytil. Na druhej strane pohrozil Lisoň, Slipčenko však napriek menšiemu počtu zákrokov chytal v pohode. Na spálené tutovky to bolo desať minút pred koncom vyrovnané. Samir Saliji v presilovke prestrelil Slipčenka no na bránkovej čiare puk šťastne vrazil do Novajovského. V samom závere stihol brankára vyskúšať ešte Lunter, ten mu však „teplomer“ nenasadil. Tretina sa dohrávala v 110-sekundovej dvojnásobnej početnej výhode Banskobystričanov, ktorá ostala nevyužitá.

Hlasy trénerov po zápase:

Jaroslav Laifer (tréner ŠHK 37 Piešťany): „Z našej strany hra nebola zlá. Veľký problém bolo dať gól. Stáva sa, že tím prehrá na nulu, no nebol to zlý zápas.“

Vladimír Országh (tréner HC ’05 Banská Bystrica): „Sme vďační za 3 body. Mali sme zopár čistých gólových šancí, ktoré sme nepremenili čiže nebolo to z našej strany úplne ideálne, no ubojovali sme to, čo je najdôležitejšie.“