V netradičnom čase, už od 13:00 h na seba v nedeľu narazili hokejisti Banskej Bystrice a Nových Zámkov v rámci dohrávky 1. kola Tipos extraligy. Barani chceli vo Zvolene proti lídrovi nadviazať na vydarený návrat z karantény v podobe piatkovej výhry v Detve.

Prvú vážnejšiu šancu mali domáci hráči v 4. minúte, keď to pred Kiviahovou bránkou vrelo, no zakončenia Kabáča a Sojku úvodný gól nepriniesli. O ten sa postarali hosťujúci hráči, keď na konci 5. minúty pohotovo zareagoval Embrich, ktorý dostal do bránky odrazený puk po strele Haina. Bystričania odpovedali v 11. minúte, keď sa Drew dostal s pukom od modrej čiary až medzi kruhy, odkiaľ presnou strelou pod hornú žŕdku vyrovnal na 1:1. Tento stav vydržal až do prvej prestávky.

Od úvodu druhej tretiny mali hostia k dispozícii 4-minútovú presilovku, ktorú aj využili. Barani sa dobre bránili až do momentu, keď Andrisík prihrával od mantinelu z ľavej strany do útočného pásma na voľného Bajteka, ktorý zoči-voči Vayovi skóroval. Domáci mohli odpovedať, keď hrali s krátkou prestávkou až 6 minút v početnej prevahe, ale napriek tlaku druhý gól nepridali. V závere prostrednej časti hry sa opäť vylučovalo na domácej strane a Novozámčania trestali vďaka Holovičovi, ktorý sa dobre zorientoval pred bránkoviskom Vaya a presnou dorážkou zvýšil na 1:3.

Na začiatku tretej tretiny sa zverencom trénera Javorčíka podarilo streliť kontaktný gól na 2:3 po tom, čo nastrelený puk z hokejky Drewa upratal za bránkovú čiaru Lamper. V 45. minúte však už Nové Zámky viedli opäť o dva góly. Drew rozohrával spoza vlastnej bránky cez os ihriska, jeho zaváhanie využil Holovič, ktorý pohotovou strelou zvýšil na 2:4 a pridal tak svoj druhý gól v zápase.

Baranom sa v 58. minúte pri hre v šestici podarilo opäť znížiť na rozdiel jedného gólu po Slobodovej strele do pravého horného rohu Kiviahovej bránky. Posledné slovo však mali hostia a Bajtek sa presným zásahom do prázdnej bránky zapísal medzi dvojgólových strelcov. Hokejisti Banskej Bystrice tak vo Zvolene podľahli novozámockým býkom 3:5.

Tipos extraliga – dohrávka 1. kola – Zvolen

HC ’05 Banská Bystrica – HC Mikron Nové Zámky 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)

Góly: 11. Drew (Rudáš), 42. Lamper (Drew, Winquist), 58. Sloboda (Drew) – 5. Embrich (Hain), 24. Bajtek (Okoličány, Drtina), 39. Holovič (Bajtek, Drtina), 45. Holovič, 59. Bajtek (Andrisík, Holovič).

HC 05 Banská Bystrica: Vay (Rabčan) – Brejčák, Drew, Ďatelinka, Žiak, Breton, Biro, Demo, Welsh – Sloboda, Winquist, Lamper – Kabáč, Tamáši, Šimun – Faško–Rudáš, Fafrák, Vašaš – Výhonský, Sojka, Lunter.

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Hain, Västilä, Ligas, Drtina, Šeliga, Fereta, Mikuš, Rehák – Jurík, Seppanen, Obdržálek – Bajtek, Holovič, Okoličány – Rogoň, Ondrušek, Andrisík – Barto, Embrich, Giľák.

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 5 0 0 0 5 9:26 0

Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia v Bratislave, kde v utorok 10. novembra o 18:30 h vykorčuľujú na stretnutie proti domácemu Slovanu.