Hokejisti HC’05 iClinic Banská Bystrica odohrali v sobotu podvečer prípravné stretnutie s poľským tímom Aksam Unia Oświęcim. Kvôli letným opravám strechy štadióna v Banskej Bystrici išlo o vôbec prvý prípravný zápas baranov na svojom ľade. Domáci hokejisti dokázali svojho poľského súpera zdolať.

Barani mali od úvodu stretnutia na svojich hokejkách hernú prevahu. Po niekoľkých dobrých príležitostiach sa domácim hokejistom podarilo otvoriť skóre v 10. minúte v presilovej hre. Po prihrávke od Mária Rótha sa ocitol pred bránkou Alex Tamáši a mladý center dokázal strelou do ľavého horného rohu prekonať gólmana hostí. Napriek niekoľkým ďalším príležitostiam sa prvá tretina skončila výsledkom 1:0 pre Bystričanov. Herná prevaha domácich sa úvodného dejstva preniesla aj do prvých sekúnd druhej tretiny. Spolupráca prvej útočnej formácie, ktorú režíroval navrátilec v banskobystrickom drese Miloš Bubela vyústila gólom, o ktorý sa postaral Dávid Šoltés a zvýšil na 2:0 pre HC’05. Domáci hokejisti tak v druhej tretine zdvojnásobili svoje vedenie, ktoré si chceli do konca zápasu minimálne udržať.

V skvelej forme sa v príprave ukazuje Dávid Šoltés. Krídelník, ktorý baranov posilnil v minulej sezóne dokázal v 55. minúte strelou z príklepu prestreliť všetko pred ním a poslal Banskú Bystricu do trojgólového vedenia. Od tohto momentu sa zdalo, že o víťazovi zápasu je rozhodnuté. Osvienčim však v závere stretnutia odvolal brankára a poriadne zdramatizoval zápas. V poslednej minúte sa presadil Koblar a Trandin a barani sa ešte triasli o výsledok. Bystričania však už tretí gól neinkasovali a v generálke na prvý zápas Champions Hockey League, v ktorom nastúpia vo štvrtok 29. augusta na ľade Färjestad BK, si tak pripísali výhru.

HC’05 iClinic Banská Bystrica – Aksam Unia Oświęcim 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly a asistencie: 10. Tamáši (Róth), 21. Šoltés (Bubela, Jääskeläinen), 55. Šoltés (Jääskeläinen) – 60. Koblar (Pretnar), 60. Trandin (Pretnar)

Zostava HC 05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – J. Brejčák, Southorn, Nemčík, Ďatelinka, Žiak, Mihalik, Biro – Jääskälainen, Bubela, Šoltés – Róth, Tamáši, Hrnka – L. Lunter, Gabor, Kabáč – Sojka, Giertl, Bartánus – Sarvaš