Priamy súboj o poslednú miestenku do play off sa odohral v posledný januárový deň pod Urpínom, kde domáci hokejisti hostili deviaty Martin. Vo výhodnejšej pozícii boli pred zápasom barani, ktorí mali na konte 54 bodov, čo predstavovalo o dva viac, než ich súper. Na ľade to na radosť Banskobystričanov nebolo tak vyrovnané, ako naznačuje tabuľka.

HC ’05 Banská Bystrica – MHC Mountfield 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Góly: 15. Brňák (Češík, Zuzin) a 39. Brňák (Kútny, Češík), 34. Marcinek (Matoušek, Hlinka). Stretnutie sledovalo 1 304 divákov.

Zostavy tímov

HC’05 B. Bystrica: Kostúr – Kubka, Grman, Cebák, Brňák, Beňa, Bambúch, Mačkovič, Huba, – Kristoffersson, Jokila, Nemček – Kútny Češík, Zuzin – Matoušek, Hlinka, Marcinek – Zorvan, Petro, Lunter.

MHC Martin: Šimko – Kozák, Výborný, Drgoň, Brcko, Leško, Matejka – Kriška, Škoda, Šišovský – Macejka, Galamboš, Važan – Sobota, Zeliska, Vartovník.

Od začiatku duelu bolo viac na ľade cítiť Baranov, ktorí pred neustále menším diváckym publikom bojovali o upevnenie poslednej miestenky do play-off. Domáci, čerstvo posilnení o navrátilca – niekdajšieho kapitána Miroslava Hlinku, sa napriek tlaku presadili až v 15. minúte, keď Brňák pohotovo zareagoval na situáciu po Češíkovej strele.

Stašovi zverenci boli pozorní aj v druhej časti hry, kedy bol pohotový pre zmenu Marcinek, ktorý si v 34. minúte poradil s pukom, ktorý Šimko vyrážal. Napravil tak podobnú situáciu spred niekoľkých minút, kedy sa po podobne vyrazenom puku neradoval Jokila.Tretí a zároveň aj posledný gól stretnutia videli diváci v 39. minúte, kedy Brňák premenil Kútneho nahrávku.

V tretej tretine mohol z úvodu prekvapiť vo vlastnom oslabení Jokila, no Šimka neprekonal. Lenže hostia neukázali nič lepšie, a tak zápas 44. kola Tipsport extraligy dopadol úspešnejšie pre domácich.

Tip: Aktuálnu tabuľku Tipsport extraligy nájdete tu…