Banskobystrický zimný štadión bol dnes večer dejiskom šlágra 18. kola najvyššej hokejovej Slovnaft extraligy. Naši hráči, okupujúci aktuálne druhú priečku tabuľky, si zmerali sily práve s lídrom z Košíc. Aj napriek dobrej hre „nulapätiek“ však východniari svojho súpera predčil a nakoniec zdolal v pomere 5:2.

HC ’05 Banská Bystrica – HC Košice 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Góly: 16. Gron (Grman), 17. Bartoš (Deyl, Tomík), 30. Jenčík (Tomík), 41. Miklík (Gron, Halász), 53. Šterbák (Tomík, Jenčík) – 21. Tománek (Sýkora), 52. Paľov (Bezák, Bendík)

Zostavy tímov:

HC ’05 Banská Bystrica: Šimonovič – Cebák, Biro, Kolba, Vantroba, Vizváry, Cuník, Kubka, Bambúch – Tománek, Hudec, Sýkora – Kútny, Šechný, Hvila – Bezák, Paľov, Bendík – Vartovník, Heizer, Lisoň.

HC Košice: Halász – Homer, Tabaček, Grman, Šterbák, Slimák, Deyl, Hričina – Vorel, Gron, Miklík – Bartoš, Jenčík, Tomík – Andrašovský, Kristek, Haščák – Kriška, Frolík, Pašek.

Na rozdiel od minulého šlágru Banskobystričanov proti Slovanu sa v tomto stretnutí naplnili prognózy a už od úvodných minút sme mali možnosť vidieť rýchly a atraktívny hokej. Najskôr sa v brejku ocitol Jenčík, o pár sekúnd neskôr sme už v presilovej hre niekoľkokrát pohrozili aj my. Blízko ku gólu mal hlavne Biro. Veľkú šancu mál aj Vantroba, Halásza však neprekonal. Naďalej sa hral svižný hokej, akcie sa prelínali z jednej strany na druhý, pričom viac z hry mali práve naši hokejisti. O to viac mrzeli dva inkasované góly v 16., resp. 17. minúte, kedy sa so šťastím presadil Gron, v druhom prípade bol strelcom gólu Bartoš. Šimonovič bol aj napriek tomu oporou nášho mužstva a do konca tretiny zlikvidoval ešte niekoľko sľubných šancí súpera.

Dobre hrajúci barani počas prestávky zmobilizovali svoje sily a hneď na začiatku prostrednej časti hry gólovo udreli. Z množstva striel sa nakoniec ujala až dorážka Tománka, ktorý vsietil už svoj šestnásty gól sezóny. Tlak našich pokračoval aj naďalej, dobrú šancu na vyrovnanie mal Sýkora, ktorý však Halásza neprekonal. Našu aktivitu pribrzdila presilovka hostí, v ktorej opäť úradoval Šimonovič. Ten sa predviedol hlavne pri strele Homera. Po skončení Birovho dvojminútového trestu sme nakoniec v úvode 31. minúty inkasovali, keď Tomíkovu strelu dorazil Jenčík. Znížiť sme mohli o pár minút neskôr, Kútny však svojím tečom trafil len žrď košickej brány. 5 minút pred koncom druhého dejstva mal blízko ku gólu aj Tománek, jeho strela z pravého kruhu však tesne minula bránu. Košičania následne už len strážili hru domácich a šetrili sily na záverečnú tretinu.

Rovnako ako my v druhej, tak aj Košice v tretej tretine skórovali hneď v prvej minúte. Naši hráči akoby nezachytili úvod zápasu, keď sa až za bránu poľahky dostal Gron, ktorý nahral Miklíkovi a ten prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Aby sme mohli pomýšľať na zisk bodov v tomto zápase, museli sme čo najskôr skórovať. Odvážne sa predral cez obranu lídra Kútny, no jeho strelu sa Halászovi podarilo vytesniť nad bránu. Na ľade sme aj napriek pre baranov nepriaznivému vývoju zápasu mohli sledovať výborný hokej, hodný dvoch najlepších tímov extraligy. Ďalšie góly sme videli v 52. a 53. minúte. Najskôr znížil na 4:2 Bezák, o minútu neskôr však opäť na rozdiel troch gólov zvýšil Šterbák. Kvalita lídra nás už do konca zápasu k ničomu väčšiemu nepustila a zápas sme tak už len dohrávali.

Fotogalériu zo zápasu prinesieme čoskoro!