Banskobystrickí hokejisti pokračovali v sérii domácich stretnutí duelom 26. kola proti Dukle Trenčín. Po piatkovej výhre nad Novými Zámkami sa očakávala zlepšená hra, opak bol však pravdou a Trenčania udržali čisté konto, pridali tri góly a domov si tak vezú cenné body. Zo zápasu vám prinášame aj fotogalériu, ktorú nájdete na konci článku.

Od úvodu sa hralo v dobrom tempe, skóre stretnutia sa menilo pomerne rýchlo, a to už začiatkom 3. minúty. Hostia z Trenčína sa ujali vedenia zásluhou nešťastného „vlastenca“ z hokejky obrancu Boldižára. Domáci sa snažili o okamžitú odpoveď, veľkou aktivitou hýril najmä prvý útok „baranov“, prácu však mal aj brankár Belányi, ktorý dvakrát dobre zasahoval po strelách Trenčanov. Úvodné dejstvo okorenila aj pästná výmena Gabora s Crinonom, po ktorej obaja predčasne zamierili pod sprchy. Trenčania sa ešte odprezentovali vydarenou pasážou v rozmedzí 15. a 16. minúty, ktorej výsledkom bolo však len vylúčenie Kabáča. Najväčšiu šancu v následnej početnej výhode mali paradoxne domáci „barani“, keď Tamáši takmer potrestal zaváhanie pri trenčianskej rozohrávke. Približne minútu a pol pred koncom prvej dvadsaťminútovky dobre unikol obrane hostí Galbavý, s jeho strelou si však Valent dokázal poradiť.

V 23. minúte prišli dve dobré zakončenia od hráčov Banskej Bystrice, bližšie ku gólu bol Vašaš, po ňom dobre nahadzoval z väčšej vzdialenosti aj Výhonský. Skóre stretnutia sa druhýkrát menilo v 24. minúte, strelu Martina Chovana od modrej čiary tečoval Honzek a puk tak skončil až za Belányim. Banskobystričanov tento gól nepoložil, dobrými zakončeniami sa prezentovali Výhonský a po ňom aj Španko, Valent v bráne Dukly bol však pozorný. V 29. minúte viedli hostia už trojgólovým rozdielom, Bezúch si šikovne potiahol puk a následne ho ešte naservíroval Tyborovi, ktorý zakončoval do odkrytej brány. Zhruba štyri minúty pred koncom prostrednej časti bol blízko gólu hosťujúci Krajčovič, no Belányi vytiahol proti jeho zakončeniu výborný zákrok.

V 46. minúte sa dopustil zaváhania v rozohrávke Boldižár, čo takmer dokázal potrestať gólom Hudec, jeho zakončenie však skončilo na tyčke domácej svätyne. Krátko na to išli hostia do početnej výhody, počas ktorej mal dobrú príležitosť domáci Výhonský, vylámal si však zuby na Valentovi a navyše bol pri svojom zakončení aj faulovaný. Banskobystričanom nepomohla k zníženiu ani trištvrte minúty trvajúca presilová hra o dvoch hráčov. Zvyšné momenty stretnutia už veľa krásy nepriniesli, a tak Trenčania odchádzajú spod Urpína s plným bodovým ziskom.

Tipos extraliga – 26. kolo – 12.12.2021 – Banská Bystrica

HC’05 Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Góly: 3. Stránský, 24. Honzek (Chovan, Švec), 28. Tybor (Bezúch, Valach). Rozhodovali: D. Konc st., Müllner – Kacej, M. Orolin

HC’05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) – Breton, Kostromitin, Cardwell, Žiak, Španko, Boldižár, Lopejský – Fossier, Berger, Scherbak – Galbavý, Bubela, Šoltés – Výhonský, Tamáši, Kabáč – Vašaš, Gabor, Rákoš – Melcher

HK Dukla Trenčín: Valent (Bowns) – Ma. Chovan, Kudla, Starosta, Crinon, Lemcke, Nemčík, E. Švec – Berisha, Mikyska, Honzek – Tybor, Valach, Bezúch – Stránský, Paukovček, Rehuš – Beták, J. Švec, Hudec – Krajčovič

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš 25 5 3 3 14 64:79 24

Hokejistov Banskej Bystrice čaká ďalšie ligové vystúpenie v nedeľu 19. decembra, kedy privítajú na svojom ľade tím HC Košice. Stretnutie sa začne o 16:00 h.