Po dvoch prehrách v rade čakal banskobystrických baranov v 26. kole najvyššej hokejovej súťaže domáci zápas proti Martinu. Meranie síl tímov zo spodnej časti tabuľky podľa očakávaní nepriniesol výrazne pekný hokej, domáci však predviedli viacero dobrých akcií a nakoniec aj zaslúžene vyhrali.

HC ’05 Banská Bystrica – MHC Mountfield 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 4. Cebák (Tománek), 31. Hričina (Grman, Cebák), 49. Marcinek (Bambúch) – 54. Škoda (Výborný, Markovič)     návštevnosť: 1 458

Zostavy tímov:

HC ‘05 Banská Bystrica: Chorošun – Cuník, Cebák, Huba, Grman, Bambúch, Kubka, Brňák – Hričina, Jabrocký, Tománek, Kútny, Češík, Marcinek, Kokavec, Jokila, Kristoffersson, Petro, Paľov

MHC Mountfield: Šimko – Zukal, Rúfus, Kozák, Výborný, Matejka, Drgoň, Obuch, Brcko – Markovič, Galamboš, Važan, Kriška, Škoda, Škumát, Macejka, Murček, Ižvolt, Vartovník, Zeliska, Sobota

Úvod stretnutia poznačili vylúčenia, pričom hneď prvé prinieslo tiež úvodný gól stretnutia. Ten však nemal prívlastok presilovkový. Vo 4. minúte sa totiž dostali vo vlastnom oslabení od prečíslenia Tománek s Cebákom a druhý menovaný pohodlne skóroval. Práve domáci boli v prvom dejstve lepším celkom, dobre korčuľovali a vypracovali si viacero šancí, no Šimko v ďalšom priebehu odolával. Neinkasoval pri pokuse Macejku, ani po strele Češíka. Zahanbiť sa nenechal ani Chorošun, ktorý zneškodnil okrem iného tiež šance Vartovníka, Škodu či Hubu. Najväčšia šanca na druhý gól sa však zrodila v martinskom bránkovisku, no tam v skrumáži tiel „barani“ neuspeli.

Ešte viac to v hľadisku banskobystrického zimného štadióna zahučalo v 21. minúte, ale Cuníkova tečovaná strela zastavila tesne pred bránkovou čiarou. Následne počas presilovky hostí prišla akcia ako cez kopirák v podobe úniku Tománka s Cebákom, rovnaká realizácia ako v prvej tretine však druhýkrát už nevyšla. „Nulapäťky“ zapísali ďalšieho hráča do listiny strelcov až v polovici stretnutia, kedy dvojnásobnú početnú výhodu využil pohotovou dorážkou Grmanovej strely Hričina. Do konca druhej tretiny mal ešte krásnu individuálnu akciu vo vlastnom oslabení Tománek, pred Šimkom však rovnako ako neskôr Paľov, nepochodil. Keď na druhej strane Chorošuna z tesnej blízkosti neprekonal Galamboš, bol čas na druhú prestávku.

Domáci nechceli nechať nič na náhodou a dobre rozbehnuté stretnutie doviesť do víťazného konca v riadnom hracom čase. Aj v záverečnej tretine boli lepším celkom a Šimko mal plné ruky a nohy práce s tým, aby neinkasoval tretíkrát. Aj napriek jeho kvalitám a slušnej obrannej hre zadných radov hostí prišiel gól na 3:0, jeho autorom bol v 49. minúte Marcinek, ktorý dorazil Bambúchovu bombu od modrej čiary. Radosť z presného zásahu si však nakoniec vychutnali aj hostia, šesť minút pred koncom zobral ruskému legionárovi v banskobystrickej bráne shotout po niekoľkých dorážkach Škoda. Na viac sa však už ani jeden z celkov nezmohol, stav 3:1 tak ostal finálny.