Vedenie hokejového klubu HC ’05 Banská Bystrica zorganizovalo dva dni pred štartom novej sezóny autogramiádu, ktorá sa konala v priestoroch Europa Shopping Center. Tej sa zúčastnili prakticky všetci hráči vrátane realizačného tímu a na svoje si tak prišlo stovky fanúšikov.

Stredajší podvečer patril fanúšikom hokejistov, ktorí budú v blížiacej sa sezóne 2022/2023 obliekať dres Banskej Bystrice. V nákupnom stredisku Europa Shopping Center sa už od 17. hodiny schádzalo niekoľko desiatok ľudí, ktorí chceli využiť možnosť stretnúť sa s hráčmi i realizačným tímom. Najväčší záujem o podpisové karty prišiel z radov mladých „baranov“ z Hokejovej školy Michala Handzuša, ktorých na podujatí doprevádzal aj Maskot Baran. Počas večera sa súťažilo o rôzne zaujímavé ceny a vydarenú akciu zavŕšili hokejisti spoločným fotením s fanúšikmi. Všetky fotografie z celého podujatia nájdete v galérii na konci článku.

Po úspešnej príprave prichádzajú extraligové boje

Už v piatok 16. septembra odštartuje nový ročník Tipos extraligy a spolu s tým plánujú trojnásobní majstri Slovenska osláviť sto rokov hokeja v meste pod Urpínom. Všetkému navyše dodáva punc najmä návrat na zrekonštruovaný zimný štadión, ktorý už niekoľko dní nesie názov Tipsport aréna.

Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na dôstojné okolie štadióna, špičkové ozvučenie a osvetlenie, no najmä na multimediálnu LED kocku. Tá púta pozornosť svojím atypickým vzhľadom, keďže pripomína skôr kváder. Celé pozadie výberu konkrétneho typu objasnil generálny riaditeľ klubu, Lukáš Opáth. „Niektorí ľudia chceli klasickú kocku, v ponuke však bol aj tento typ kocky, za ktorú som napokon rád. Myslím si, že sa sem hodí a aj keď je netypická, veľmi sa z nej teším. Nám sa sem hodila vzhľadom na to, že ten štadión je nižší a menší a ak by to bola veľká a mohutná kocka, nemalo by to taký efekt. Ide o novodobú kocku a myslím, že ľudia z nej budú mať zážitok.“

Zdroj foto: sociálna sieť HC ’05 Banská Bystrica

O tom, či z nej fanúšikovia budú mať zážitok, sa bude možné presvedčiť práve v piatok, kedy čaká na „baranov“ otvárací duel novej sezóny. Pod Urpín pricestujú hokejisti Spišskej Novej Vsi, ktorí sa počas vlaňajška vrátili medzi elitu a zároveň ukázali, že treba s nimi počítať. Favoritom stretnutia by však mali byť práve domáci hokejisti. Tí v príprave odohrali osem duelov, z ktorých až sedem doviedli do víťazného konca. Fínsky lodivod Banskej Bystrice, Antti Karhula však v rozhovore pre hc05.sk krotil vášne. „Chceme samozrejme začať dobre. Niekedy však treba krotiť niektoré očakávania a emócie. Niekedy potrebujete, aby sa hráči príliš neobávali toho, čo bude. Nech sa sústredia na hokej ako taký. Uvidíme ako to v piatok dopadne, no nesmieme sa nechať uniesť. Samozrejme, že nadšenie tam musí byť, ale v zdravej miere, aby nás to nepohltilo.“

Liga bude niečo iné ako príprava, hovorí Michal Hudec

O tom, že na „baranov“ čaká v extraligových vodách niečo úplne iné, prehovoril aj športový manažér klubu Michal Hudec. Ten počas roka prevzal funkcionársky post po Júliusovi Kovalovi, ktorému sa podarilo prakticky ihneď po skončení minulej sezóny zazmluvniť gro vlaňajšieho kádra. O zvyšné mená sa už postaral práve Hudec. „Nejakí chalani tu už boli a postupne sa to doplnilo, no bolo to pre mňa niečo iné. S trénerom sme riešili rôzne alternatívy skladby kádra, no verím, že si to sadlo. Najdôležitejšie je, aby chalani boli zdraví,“ vyslovil niekdajší kapitán „baranov“. Následne prehovoril aj o šanciach pred novou sezónou. „Liga bude úplne iná ako príprava, no verím, že mužstvo je pripravené. Pri pohľade na ostatné kádre očakávam vyrovnaný ročník. Tímy ako Slovan, Košice, Poprad majú kvalitu a myslím si, že to bude zaujímavé, no my sa sústreďujeme na náš tím.“

Treba sa držať nohami na zemi, prízvukuje nový kapitán Michal Kabáč

Zmena na poste športového manažéra nebola jedinou, ktorá sa počas leta v klube udiala. Asistenta trénera Ivana Droppu nahradil Rufolf Jendek, trénerom brankárov sa stal Švéd Robin Danielsson. Významná zmena sa udiala aj na poste kapitána, po novom bude zdobiť „céčko“ dres útočníka Michala Kabáča. Ten tak prevzal žezlo po dlhoročnej opore a legende klubu, Ivanovi Ďatelinkovi. „Hneď v úvode sezóny máme myslím 4 domáce zápasy v rade, na ktoré sa tešíme a rovnako tak sme radi za vynovený štadión. V príprave nám to išlo, no treba sa držať nohami na zemi a mať také to zdravé sebavedomie,“ povedal skúsený líder tímu, ktorý v príprave zaznamenal štyri presné zásahy.

Na fotke Michal Kabáč (vľavo) a Dominik Jendek (vpravo)

Vstupenky na piatkový súboj Banskej Bystrice a Spišskej Novej Vsi si môžete zakúpiť v predpredaji na tomto odkaze. Klub zároveň vyzýva fanúšikov na včasný príchod, nakoľko stretnutiu bude predchádzať aj menší ceremoniál a úvodné buly v podaní primátora mesta Jána Noska.