V sobotu, 26. júna sa na banskobystrickom Amfiteátri uskutočnil benefičný koncert Angelus Fest. Na ňom sa predstavilo osem slovenských metalových kapiel s pestrým žánrovým rozsahom. Celý výťažok zo vstupného bude určený pre OZ Onkológia BB. Z tohto podujatia vám prinášame aj fotogalériu.

Organizátori stanovili pred festivalom cieľ vyzbierať na vstupnom aspoň 1 500 €, ktoré majú poslúžiť na nákup lôžok pre onkologické oddelenie v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici. Tento cieľ sa podarilo výrazne prekonať, keďže nadšenci metalovej muziky zaplatili na vstupnom celkovo 3 908,50 €. O presnom účele využitia vyzbieraných finančných prostriedkov bude organizátor Angelus festu informovať.

Organizátor zároveň ďakuje kapelám, ktoré vystúpili na festivale bez nároku na honorár, partnerom podujatia, členom organizačného výboru a najmä fanúšikom. Benefičný festival poctilo svojou návštevou celkovo 341 platiacich návštevníkov, z ktorých viacerí zaplatili viac, ako stanovenú cenu vstupenky, ktorá činila 10 €.

Headlinermi podujatia boli Doomas z Novej Bane, populárni Ramchat z Martina a domáca inštrumentálna legenda Abstract. Banskobystrickú scénu zastúpili aj Hecate a Deja Vu, ktorí priniesli najmä známe hity legendárnych Iron Maiden. Na Angelus feste sa predstavili aj hudobníci z MotorscreaM Project, ktorí sú inšpirovaní Mötorheadom a osmičku vystupujúcich doplnili skupiny Morna a Patriarcha.