Po vianočných sviatkoch pokračovala hokejová Tipsport extraliga zápasmi 32. kola. Banskobystrickí „barani“ cestovali bez oddychujúceho Michala Handzuša do Košíc, kde si zmerali sily s aktuálne tretími „oceliarmi“.

HC Košice – HC ’05 Banská Bystrica 4:3 sn (0:0, 1:2, 2:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 24. Bulík (Haščák, Jenčík), 44. Novotný (Štrbák, Slovák), 53. Macejko (Matúš Chovan, Michal Slovák), rozhodujúci sam. nájazd: Bulík – 28. Juraj Sýkora (Ján Sýkora), 40. Ján Sýkora (Glass, Hudec), 57. Biro (Marcinek, Češík)

Úvodné zostavy tímov:

HC Košice: Hylák – Cebák, M. Takáč, Kolba, Štrbák, Michal Novák, Šeda – Haščák, Bulík, R. Jenčík – Matúš Chovan, Marek Slovák, Š. Novotný – P. Svitana, T. Marcinko, Jokeľ – Hinďoš, Pašek, Boltun

HC ’05 Banská Bystrica: Slipčenko – M. Richter, Stoner, Kubka, Bambúch, Novajovský, Biro, Styk, J. Predajniansky – Ján Sýkora, M. Hudec, Tyrell – Glass, Heizer, Juraj Sýkora – Lamper, Češík, Marcinek – P. Kopecký, T. Zigo, Michal Hlinka

Aj keď „barani“ zásluhou Češíkovej strely súperovi zazvonili na konštrukciu brány už v prvej minúte, veľa vzruchu si diváci v košickej Steel Aréne počas prvej tretiny neužili. „Oceliarom“ sa v útočných aktivitách nedarilo, rovnako tak ani Banskobystričanom. Akcia Heizera a Glassa bola len jedným z mála svetlých momentov. Pred bránkou hostí sa začalo útočiť v siedmej minúte, keď Matúš Chovan takmer skóroval – puk sa dostal aj do brány, v bránkovisku však bolo plno a gól tak platiť nemohol. Marek Slovák následne v dobrej príležitosti taktiež nebol ďaleko od gólu a rovnako tak ani Svitana. V závere ešte Slipčanka ohrozila Pašekova formácia, no do šatní sa odchádzalo za bezgólového stavu.

Ten však hneď v úvode druhej tretiny domáci zmenili. Po krížnej prihrávke Haščáka z pravej strany sa to podarilo Bulíkovi. Slipčenko mal plné ruky aj nohy práce, no všetky ostatné príležitosti „oceliarov“ zneškodnil, za čo sa mu spoluhráči odmenili vyrovnávajúcim gólom. Prsty v ňom mali Sýkorovci, keď Ján spoza Hylákovej brány nahral Jurajovi, a ten pomedzi betóny brankára skóroval. Gólman „baranov“ mal opäť plno roboty v polovici stretnutia, keď bol zasypaný viacerými strelami, tlaku však spolu s obranou odolal. Výborná atmosféra vo všetkých sektoroch hľadiska dávala zápasu ešte väčší náboj, ktorý umocnil gól do šatne. Tentokrát sa presadil Ján Sýkora, ktorý sa po Glassovej nahrávke dostal k úspešnému zakončeniu.

Podobne ako na začiatku druhej tretiny, aj v tej tretej sa tešili z gólu domáci priaznivci. Najskôr v presilovke okolo Slipčenka preletelo niekoľko nepresných striel, následne však už tú Štrbákovu upresnil tečom Novotný a vyrovnal tak skóre stretnutia. Po 40 minútach trojnásobne prestrieľaní hostia (29:10) inkasovali aj tretíkrát. Domáci sa totiž opäť dostali do vedenia v 53. minúte, keď strelou od modrej rozvlnil sieť Macejko. Aj tentokrát sa však Banskej Bystrici podarilo vyrovnať. Prvý raz v tejto sezóne sa v drese „baranov“ presadil Marek Biro, keď využil šikovnosť Marcineka.

Zápas tak musel pokračovať aj po 60 minútach. Predĺženie mohlo skončiť ešte pred uplynutím piatich minút, Ján Sýkora v brejku tentokrát svoju šikovnosť nezužitkoval a Hylák svojich udržal v hre o extra bod. O jeho držiteľovi nakoniec rozhodli až samostatné nájazdy, ktoré vyšli lepšie Košiciam.