MUŽI

Banskobystrickí futsalisti cestovali do Žiliny len so siedmymi hráčmi, nakoľko sa hráčom nedalo odcestovať z rôznych dôvodov.

KSF DOXX Žilina – MIBA Banská Bystrica 7:9 (3:4)

Góly: O. Volek 3, D. Ostrák 2, T. Kincl 2 – M. Konder 4, R. Greško 2, M. Čief 2, R. Kútik. ŽK: L. Horký – R. Greško, P. Zehnal. ČK: M. Greschner (DOXX). Zápas sledovalo v Žiline 40 divákov.

Zostava MIBA: P. Butáš – M. Konder „K“, M. Čief, R. Greško, M. Giertl, R. Kútik, P. Zehnal

Do zápasu lepšie vstúpili domáci, keď v 3. minúte otvoril gólový účet zápasu Kincl. Až do 11. minúty sa skóre nemenilo, keď futsalista Žiliny Ostrák zvýšil na 2:0. O dve minúty neskôr domáci kapitán zvýšil už na 3:0. Žilinčania mali aj ďalšie šance na zvýšenie náskoku, ale tie zostali nevyužité. O prvý gól v Greschnerovej sieti sa postaral hosťujúci kapitán Konder, ktorý znížil v 17. minúte na 1:3. O minútu neskôr po nahrávke Greška opäť Konder znížil na rozdiel jedného gólu. V 19. minúte vyrovnal tretím gólom Konder, ktorý za tri minúty zaznamenal hetrik. V poslednej minúte prvého polčasu dokonale obrátil skóre Greško, ktorý využil chybnú rozohrávku domácich. Za stavu 3:4 išli mužstvá do kabín.

Hneď v 3. minúte druhého polčasu Banskobystričania zásluhou Čiefa zvýšili svoj náskok na rozdiel dvoch gólov. V 27. minúte Volek svojim druhým gólom znížil na 4:5. V 29. minúte dostal domáci brankár Greschner červenú kartu a Banskobystričania mali možnosť presilovky na dve minúty. V 30. minúte Čief zvýšil na rozdiel dvoch gólov a tak využil presilovú hru o jedného hráča. Skóre sa menilo v 32. minúte, keď Kincl znížil na 5:6. V 35. minúte hráč zápasu Konder zvýšil na 7:5 z pohľadu hostí. Ešte v tej istej minúte Ostrák znížil na 6:7, o minútu neskôr Volek zavŕžil hetrik a vyrovnal na 7:7. V 37. minúte mali možnosť hostia zahrávať 10-metrový kop, ktorého exekútorom bol Kútik, nemýlil sa a vsietil víťazný gól. V poslednej minúte pri hre bez brankára upravil skóre Greško, ktorý zaznamenal gól do opustenej brány. Hráči MIBY si zaslúžia pochvalu, nakoľko odohrali siedmi celý zápas a bojovným výkonom si odnášajú zo Žiliny plný bodový zisk.

Michal Konder (kapitán MIBA Banská Bystrica): „Nezachytili sme úvod zápasu, keď sme po individuálnych chybách prehrávali 0:3. Ku koncu prvého polčasu sa nám podarilo prelomiť streleckú smolu a za štyri minúty sme otočili zápas v náš prospech. Od vtedy nás super už iba doťahoval. A my sme disciplinovaným výkonom zápas dotiahli do víťazného konca. Keďže nám chýbali viacerí hráči zo zostavy o to cennejšie sú 3 body, ktoré si vezieme zo Žiliny.“

Ostatné výsledky 9. kola:

FC Spartak Trnava-futsal – 1. SFC Canaria Team Malacky 8:4 (3:2)

1. FSK Kysucké Nové Mesto – Fustal Klub Lučenec 5:3 (3:2)

6. FC Spartak Trnava – futsal 9 2 2 5 36:49 8

Najbližšie sa v poslednom kole základnej časti predstavia Banskobystrickí futsalisti na domácej palubovke, kde budú hostiť lídra súťaže Kysucké Nové Mesto. Zároveň to bude zápas o prvé miesto. Ak by domáci vyhrali o tri góly a viac, vyhrajú základnú časť. V piatok 15. januára pozývame všetkých priaznivcov futsalu do športovej haly v Badíne, kde začne zápas od 19.30 hod.

JUNIORI

Futsal - Juniori - MIBA Banska Bystrica - 08.01.2016 - Poprad

Mladíci odohrali ešte minulý rok pred Vianocami dvojzápas v Poprade, kde si zmerali sily s Prešovom a Košicami. V prvom zápase rozhodli o víťazstve v druhom polčase a Prešovčania stihli už len znížiť. V druhom stretnutí sa hral výborný futsal, v ktorom rozhodli maličkosti. Väčšinu zápasu Banskobystričania vyhrávali, ale v závere prišli o všetky body. Aktuálne sú na 2. mieste a v utorok 12. januára ich čaká dvojzápas v Leviciach, kde si zmerajú sily s Levicami a Slov-Maticom Bratislava.

MIBA Banská Bystrica U19 – FK Prešov U19 2:1 (0:0)

Góly: F. Samson, S. Prokaj – R. Šimko

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica U19): „V dvojzápase s Prešovom a Košicami v Poprade sme chceli potvrdiť dobré výsledky zo Žiliny. V prvom zápase proti Prešovu sme nastúpili koncentrovane, v prvom polčase sa hral vyrovnaný futsal s náznakmi šancí, ktoré však brankári bez problémov zlikvidovali. V druhom polčase sa nám podarilo otvoriť skóre stretnutia, keď po peknej akcii zakončoval Samson a následne sme z brejkovej situácii išli do vedenia zásluhou Prokaja. V poslednej minúte súper síce znížil na 2:1, avšak víťazstvo sme si už ustrážili.“

MIBA Banská Bystrica U19 – Grizzly Košice U19 3:4 (2:1)

Góly: I. Marko, F. Samson, S. Prokaj – D. Košč 2, R. Tache, E. Lukáč. ŽK: A. Adamov – J. Kofčák, F. Košč, A. Fedor

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica U19): „V druhom zápase sme nastúpili proti Košiciam, ktoré doteraz nestratili ani bod. V úvode stretnutia nás súper zaskočil ofenzívnym herným rozostavením, čo nám robilo problémy a zaslúžene aj skóroval. V celom prvom polčase sme vychádzali z defenzívy a snažili sa o protiútoky, čo nám nakoniec prinieslo aj otočenie výsledku zásluhou Marka a Prokaja. V druhom polčase sme začali aktívnejšie napádať súpera už na ich polovici, čo nám prinieslo viac šancí, no paradoxne po našich chybách sme dvakrát inkasovali a opäť sme prehrávali 2:3. Naši chalani však opäť ukázali bojovnosť a po dôraze Malíka vyrovnával Samson. Následne sme mali niekoľko dobrých príležitostí ujať sa vedenia a poraziť Košičanov, čím by sme sa dostali na prvé miesto tabuľky. Bohužiaľ v poslednej minúte zápasu po brejku súpera sme inkasovali nešťastný tečovaný gól na ktorý sme už nestihli odpovedať. Chalani predviedli opäť v obidvoch zápasoch kolektívny bojovný výkon a najmä zápas s Košicami bol podľa môjho názoru jedným z najkvalitnejších zápasov juniorskej extraligy, aký sme za tri roky odohrali a na oboch stranách spĺňal vysoké futsalové kritériá.“