V poslednom zápase skupiny o 1. – 6. miesto privítali banskobystrickí basketbalisti na Štiavničkách lídra z Lučenca. Obidve mužstvá už mali istý postup do Final four. 

Úvod zápasu začali domáci rozpačito. V prvej štvrtine im chýbal líder Koczkáš a hostia to využili. Nátlakovou hrou donútili Bystričanov k stratám lôpt a v poslednej sekunde premenil hosťujúci Majerčák kôš cez celé ihrisko. V druhej časti hry došlo k nervozite a potyčke medzi domácim Rendlom a hosťujúcim trénerom, obidvaja boli odmenení technickou chybou. Nervozita sa preniesla nielen na ihrisko, ale aj do útrob haly.

Cez polčas bolo treba schladiť  hlavy a sústrediť sa hru. Aj keď hostia už mali 19 bodový náskok, domáci stále neskladali zbrane. Na útočnej polovici sa presadzoval hlavne Rendla. V poslednej štvrtine obe družstvá prestriedali a zápas sa dohrával v pokojnej atmosfére.

1.Liga muži – skupina 1. – 6. miesto – Banská Bystrica

ŠKP BBC Banská Bystrica vs. BKM Lučenec 76:98 (31:50)

Štvrtiny: 16:22, 15:28, 22:25, 23:23, TH: 29/23 – 20/9, Fauly: 19 – 24, Trojky: 5 – 11, TCH: 17. min. hráč domácich Rendla a lavička hostí BKM Lučenec.

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Rendla 24, Koczkáš 14, Šoltés 13, Rozim 10, Siládi 8, Švarc 5, Lepáček 2, Šušanský 0, Mokroš 0.

Body za BKM Lučenec: Griffin jr. 20, Zorvan 18, Vranješ 11, Pipíška10, Majerčák 10, Čánik 9, Jackuliak 9, Bendík 5, Pánis 4, Mederi 0, Radenkovič 0.

Povedal po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „V poslednom zápase 1.ligy mužov sme privítali ašpiranta na postup do SBL. V družstve hostí po základnej skupine neostal kameň na kameni, družstvo je posilnené viacerými slovenskými aj zahraničnými hráčmi. Začiatok zápasu sa niesol zbytočnými stratami hlavne na našej strane, čo hostia dokonale využili. Prevaha hostí bola značná, ale ani naši hráči sa nevzdávali a v druhom polčase vyrovnali hru. Lučenec si udržiaval bezpečný odstup a kontroloval hru. O dva týždne nás čaká final four v Lučenci, na ktorý sa dôkladne pripravujeme.“

V dňoch 12. a 13. mája sa odohrá v Lučenci finálový turnaj na ktorom sa zúčastnia družstvá MBK Lučenec, IMC Považská Bystrica,  ŠKP Štart Bratislava a ŠKP BBC Banská Bystrica. Víťaz final four má právo postúpiť do najvyššej SBL.