Quantcast

Hokejisti potvrdili dobrý výkon z domáceho zápasu proti Nitre a v Martine aj s podporou fanklubu zvíťazili.

MHC Mountfield – HC’05 Banská Bystrica 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 20. Petro (Lunter, Kubka), 27. Heizer (Ketner, Ján Sýkora), 36. Jankovič (Nemček), 43. M. Grman
Pred 2000 divákmi  rozhodovali J. Konc na čiarach s R. Bednárom a Gavalierom.

Zostavy:
MHC Mountfield: Šúrek – A. Novotný, Beňa, Pukalovič, Tupý, Zukal, Perniš, M. Danko, Slávik – Markovič, M. Beran, Vartovník – T. Petruška, Horský, Fadrný – Murček, M. Hollý, Mikušovič – Kentoš, Dírer, Hús
Banská Bystrica: Slipčenko – Kubka, Bambúch, Richter, M. Grman, Ketner, Styk, Predajniansky – Šimun, Heizer, Ján Sýkora – Jabrocký, Češík, Hvila – Lamper, Petro, Lunter – Jankovič, Michal Hlinka, Nemček

Mladý banskobystrický tím bol od úvodu viac ako vyrovnaným súperom Martina. O vzruch pred domácou bránou sa staral najmä Hvila so Sýkorom. V prvej tretine však gól dlho nepadal a na radosť banskobystrického fanklubu padol prvý gól do martinskej siete. Po akcii na linke Kubka-Lunter-Petro, posledný menovaný prekonal brankára Šúreka.

Do druhej tretiny nastúpili aktívnejšie domáci. Ich tlak však nevyústil do vyrovnávajúceho gólu, práve naopak, Heizer po teči umiestnil puk do martinskej brány a zvýšil na 2:0. v 36. minúte zápasu zvyšoval už na 3:0 pre Bystricu Jankovič. Puk sa odrazil od jeho korčule, ale rozhodcovia gól uznali. Tretí gól vyhnal z brány Šureka, ktorého nahradil Volentier. V závere druhej tretiny Banskobystričania vystupňovali tlak, ale ďalší gól už nepadol.

Prevaha HC 05 pokračovala aj v tretej tretine. Odmenou bol štvrtý gól v martinskej bráne, keď blafákom zakončoval Grman. Do konca zápasu už žiadny gól nepadol a brankár Banskej Bystrice Slipčenko sa môže tešiť z prvého čistého konta v sezóne.