Banskobystrickí futbalisti vycestovali v sobotu 28. augusta do Púchova, kde nastúpili na stretnutie 6. kola II. ligy. Dukle sa vďaka gólom Polievku a Šulca podarilo bodovať vonku naplno.

Mužstvo Dukly sa ujalo vedenia už v 15. minúte po tom, čo Šulc vysunul do úniku Jurčišina, ten ešte prihral lepšie postavenému Róbertovi Polievkovi, ktorý poľahky poslal loptu do odkrytej brány. Aj v nasledujúcich minútach boli aktívnejší hostia, ktorí hrozili po centroch či štandardných situáciách.

Práve po jednom z centrov Polievku vystrelil v 25. minúte z voleja Ľupták, no brankára domácich Pilného neprekonal. Púchov mohol vyrovnať z ojedinelej šance v 34. minúte, kedy Martinček prihral v protiútoku na pravú stranu osamotenému Ullmanovi, ktorý zoči-voči Hruškovi napálil loptu len do brankára Dukly. Bystričania tak po prvom polčase vyhrávali najtesnejším rozdielom.

Aj v druhom dejstve sa hralo viac na polovici Púchova. Zverenci trénera Stanislava Vargu si chceli aktivitou v ofenzíve poistiť svoje vedenie. Po vyše hodine hry sa v nebezpečnej pozícii ocitol Polievka, ktorý vnikol do šestnástky, hodil si loptu na ľavačku a jeho strieľaná prihrávka bola zrazená na rohový kop. Krátko po rohu kapitán Dukly odcentroval do pokutového územia, kde sa lopta dostala k Jurčišinovi, ktorého zakončenie bolo zblokované.

Napriek prevahe hostí si Púchovčania vypracovali nádejnú príležitosť v 72. minúte, kedy Mráz našiel zo štandardky Holiša, no ten zakončil v dobrej pozícii len do náruče Hrušku. Hráči Dukly napokon zdvojnásobili svoje vedenie v 76. minúte. Po aute Migaľu posunul Kojnok loptu Polievkovi, ktorý z pravej strany šestnástky prihral pred bránu presne zakončujúcemu Jakubovi Šulcovi. V závere zápasu si už futbalisti Banskej Bystrice dvojgólové vedenie postrážili a s čistým kontom zdolali Púchov na jeho pôde 0:2.

II. liga – 6. kolo – 28.08.2021 – Púchov

MŠK Púchov – MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:1)

Góly: 15. Polievka, 76. Šulc. ŽK: 13. Lacko, 57. Ozimný, 73. Pilný – 41. Prikryl, 56. Polievka, 71. Pišoja. Stretnutie sledovalo 350 divákov.

Zostava MŠK Púchov: Pilný – Chríbik, J. Pavlovič, Ozimný (60. Krčula), S. Lacko, Kopičár, Martinček, Loduha (60. Holiš), P. Mráz (C) (77. Kapusniak), Ullman, Chupáň (60. Holáň) (tréner – L. Kaplan)

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Kupčík, Pišoja, Prikryl – Migaľa (82. Uhrinčať), B. Ľupták, Richtárech, Slaninka – Polievka (C) (81. Depetris), Šulc, Jurčišin (65. Kojnok) (tréner – S. Varga)

6 0 1 5 2:25 1

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa najbližšie predstavia vo Zvolene, kde v sobotu 4. septembra o 16.00 h privítajú v rámci 7. kola II. ligy mužstvo Komárna.