Futbal - SK Sasova - TJ Slovan Dudince, 15.06.2014, SasovaLigové súťaže sú v cieli. Až na dve dohrávky je futbalová sezóna 2013/14 ukončená. Ku kompletnému sumáru Vám prinášame fotografie zo zápasu V. C ligy Sásova –  Dudince.

TIPOS III. liga – východ – 30. kolo

Tretia liga sa prehupla už do svojho záverečného súťažného kola, v ktorom dominovali domáce celky. Posledné kolo si predohrala Kremnička už 4. júna. Vtedy podľahla na domácom trávniku rezervnému tímu Prešova tesne 0:1. O rozhodujúci gól sa postaral v 71. minúte Ľubomír Ivanko Macej. Po víkendových stretnutiach sa ešte futbalisti Kremničky posunuli o jednu priečku nižšie, pretože ich preskočili Lipany. Zverenci trénera Norberta Juračku napokon obsadili 14-te miesto, pričom už to 15-te by znamenalo zostup do nižšej súťaže. Prakticky len vďaka lepšiemu skóre bude môcť tím zo stredu Slovenska aj v budúcej sezóne pôsobiť v 3. lige. O túto možnosť prišiel zostupujúci Vranov nad Topľou a Bardejovská Nová Ves. Iné ,,starosti“ má Ružiná, ktorá si vybojovala majstrovský titul. A to napriek tomu, že už to vyzeralo tak, že Žilinčania si postrážia jednobodový náskok na čele, no nestalo sa. Vybuchli v Dolnom Kubíne, čo Ružiná využila, keď zdolala Moldavu nad Bodvou. A preto sa teraz môže radovať z titulu.

6 logo MFK Košice B 30 12 8 10 51 : 38 44
7 logoFK Bodva Moldava nad Bodvou 30 13 8 9 51 : 36 47(-3)
8 logoFC LOKOMOTÍVA KOŠICE 30 12 7 11 36 : 33 43
9 logoSLAVOJ Trebišov 30 14 1 15 38 : 49 43
10 logoŠK FUTURA 30 12 6 12 37 : 54 42
11 logo 1. FC TATRAN Prešov B 30 10 9 11 32 : 31 39
12 logoMŠK Námestovo 30 9 8 13 34 : 34 35
13 logoŠK Odeva Lipany 30 8 5 17 32 : 55 29
14 logoTJ ŠK Kremnička 30 8 6 16 26 : 40 30(-3)
15 logoMFK Vranov nad Topľou 30 7 6 17 30 : 58 27
16 logoŠK Milenium 2000 Bardejovská Nová Ves 30 6 3 21 27 : 66 21

Majstrovstvá regiónu stred – 28. Kolo

Na svojom konci sa ocitli aj majstrovstvá regiónu stred. Rakytovce privítali v piatok 13-teho druhý tím tabuľky Kalinovo. V polovici prvého polčasu poslal rakytovský tím do vedenia Daniel Schmidtmayer. Na 2:0 zvýšil Peter Záhradník klasickým gólom do šatne. Po hodine hry sa ešte pridal kanonier Maroš Fojtík a upravujúc na 3:0 ukončil vydarenú sezónu Rakytoviec, ktoré napokon obsadili šiestu priečku. Kalinovo po prehre s Rakytovcami vedelo, že stratilo možnosť postúpiť. Postupujúcim tímom je Makov, ktorý potvrdil zaslúžené budúce pôsobenie v III. lige východ víťazstvom s Lučencom. V zápase, v ktorom už o nič nešlo, sa odohral v Závažnej Porube. Tá hostila Badín. Išlo o súboj 14-teho tímu s predposledným a hosťujúci hráči sa chceli rozlúčiť so sezónou víťazne. Po štvrťhodine hry začal napĺňať tento cieľ Lukáš Ríša, keď poslal Badínčanov do vedenia. Presne po polhodine hry skóroval aj Marek Plško čím zvýšil vedenie hostí už na rozdiel dvoch gólov. V druhom polčase navyše priniesol pokoj na kopačky futbalistov hostí Michal Švec tretím presným zásahom. V 79. minúte sa do listiny strelcov zapísal ešte Tomáš Libič a stanovil na konečných 4:0. Darilo sa aj B-tímu Pohronia, ktoré cestovalo na pôdu zostupujúceho Tisovca. Prvý gól priniesla až 66. minúta, keď otváral skóre Pavol Blaho. V záverečnej 90-tej minúte zvýšil na konečných 2:0 Tomáš Macejko. Pohronie sa posunulo vďaka plnému bodovému zisku na konečné 10. miesto.

IV. liga JUH – 28. kolo

V poslednom kole pauzovala Podbrezová B spolu s Poltárom. Rezervný tím Podbrezovej napokon obsadil 4. miesto. V nedeľňajšom súboji totiž Zvolen uspel s Hnúšťou a preskočil v tabuľke Podbrezovú, ktorá dovtedy okupovala tretiu pozíciu. Výhra zvolenskej Lokomotívy nebola žiadnym prekvapením, pretože Hnúšťa okupuje poslednú priečku súťaže. Treba spomenúť, že Banská Štiavnica v úvode sezóny odstúpila zo súťaže. Žarnovica si ako postupujúci celok mohla dovoliť zaváhanie v Málinci. S trojbodovou stratou na postupujúcu Žarnovicu obsadilo druhé miesto Fiľakovo. Debakel kola sa zrodil v Štiavnických Baniach, ktoré ani zďaleka nestačili na Kováčovú.

V. liga skupina C – 26. kolo

Futbal - SK Sasova - TJ Slovan Dudince, 15.06.2014, SasovaŠalková sa môže radovať z postupu do IV. ligy napriek ďalšej prehre, ktorú zaznamenala v regionálnom derby s podlavickým Jupie. V predchádzajúcom kole podľahla Sásovej 2:0, v tom aktuálnom kole prišla ešte vyššia prehra. V 33. minúte poslal domáce Jupie do vedenia Juraj Veselovský, v 79. minúte sa pridal Peter Zehnal a prekvapujúco jednoznačné víťazstvo 3:0 zariadil v 89. minúte Peter Polák. Jupie sa posunulo o jednu priečku nahor, obsadilo celkové 11-te miesto a zachránilo sa. Sásovčania privítali beznádejne posledné Dudince a nedali im šancu. Fantastický výkon predviedol Martin Sanitra, ktorý stihol za úvodných 19 minút streliť 4 góly. V 26. a v 29. minúte hostia znížili na rozdiel dvoch gólov. V 50-tej minúte si ale strelili vlastný gól a posledným strelcom Sásovej v tomto ročníku, ktorý upravil na konečných 6:2, bol Štefan Marko. Fotogalériu z tohto zápasu nájdete na konci článku. V záverečnom kole sa nedarilo Slovenskej Ľupči, aj keď vyhrávala už od 5-tej minúty gólom Mateja Mesíka. Vzápätí ale inkasovala štyrikrát a tým pádom sa zosunula na 10. pozíciu. Jakub nevyhral ani na ôsmy pokus, nestačil na Repište, pričom o jeho jediný presný zásah sa postaral Tomáš Ondrejka. Prehra Jakubu znamená, že jej hráči sa napokon umiestnili na zostupovom 12-tom mieste v tabuľke. Pridávajú sa teda k už dávno istým Dudinciam a Krupine.

I. trieda – 26. kolo

Od minulého kola už je známym postupujúcim do piatej ligy Bacúch. Tesná prehra v sedemgólovom stretnutí v Lučatíne mu teda neublížila. Ešte viac gólov, a to až desať, padlo v Jasení. Selce uštedrili outsiderovi deväť úderov a týmto debaklom uzatvorili vydarenú sezónu. Do 2. triedy zostupuje Heľpa, Jasenie a Podkonice.

2. trieda skupina A – 27. kolo

Gólostroj postupujúceho Tajova pokračoval aj v poslednom kole, za ,,obeť“ mu padol Hronsek, ktorý napokon obsadil predposlednú pozíciu. Posledné Horné Pršany potvrdili dobrú formu zo záveru sezóny, keď dokázali zdolať Králiky. V súboji o tretie miesto bol úspešnejší Harmanec, a tak si udržal tretiu pozíciu pred Malachovom. Majstrovký Tajov však ešte sezónu nedohral, o týždeň v poslednej dohrávke privíta na svojom ihrisku Králiky.

2. trieda skupina B – 27. kolo

Z B skupiny postupujú do prvej triedy Strelníky. Aj do posledného stretnutia šli naplno a tesne vyhrali nad Mičinou. V súboji tabuľkových susedov medzi Dúbravicou a B-tímom Seliec boli úspešnejší hostia. Títo dvaja si to však ešte rozdajú znova o týždeň, v dohrávke 21. kola. Medzi dvoma najslabšími celkami – Hiadeľom a Ľubietovou sa zrodilo víťazstvo Hiadeľa, Ľubietová skončilo na poslednom mieste so ziskom len 5 bodov.

2. trieda skupina C – 27. kolo

Z C-skupiny si do prvej triedy zabezpečila postup už dávnejšie rezerva Brusna. V posledných dvoch zápasoch remizovala predposledná Michalová s Pohronskou Polhorou a Dolná Lehota zdolala Beňuš, ktorý si aj tak postrážil pekné druhé miesto. Na chvoste ligového pelotónu zostal Šumiac.

Michalová – Pohronská Polhora 3:3
Dolná Lehota – Beňuš 3:1

Šumiac – Brusno „B“ 3:0

1 FK 1934 Brusno „B“ 24 20 0 4 72:26 60
2 Slovan Beňuš 24 12 2 10 64:53 38
3 Partizán Dolná Lehota 24 11 2 11 60:55 35
4 Slovan Pohronská Polhora 24 10 3 11 58:57 33
5 Tatran Polomka 24 9 5 10 44:47 32