Počas posledného septembrového víkendu odohrali naše okolité kluby ďalšie futbalové stretnutia. Fiľakovo a Rakytovce v tomto kole stratili svoje prvenstvo. Leško dvoma gólmi vystrieľal víťazstvo Podbrezovej a Dukla prelomila trojzápasové gólové nešťastie. Šalkovej a jej rezerve sa podarilo obsadiť vedúce priečky a Jakub v desiatich dokázal zvíťaziť. Na konci článku nájdete aj fotogalériu zo zápasov Badín – Hriňová a Hronsek – Harmanec.

Fortuna liga – 10. kolo

V tomto kole našej najvyššej futbalovej súťaže čakal na Podbrezovú ťažký zápas proti Trenčínu.
Železiari si v predošlom kole nepripísali ani bod, keď ich doma výsledkom 0:3 prekonal Ružomberok. Tentokrát s Trenčínom prekvapili a udržali čisté konto. O výsledku 2:0 sa rozhodlo už v prvom polčase. Podbrezovej výhru vystrieľal dvomi gólmi Leško z 30. a 36. minúty. V druhom polčase ostala obrana domácich neprekonaná a po 10. kole sa drží Podbrezová na šiestej priečke. V ďalšom zápase pocestujú oceliari do Žiliny, kde sobotu 6. októbra o 17.00 hod odohrajú zápas proti šošonom.

II. liga – 11. kolo

V druhej lige sa podarilo Dukle poraziť Bardejov pred ich domácim publikom. Víťazstvo 2:1 sa
však rodilo až v posledných desiatich minútach zápasu. Do vedenia sa ale v 10-tich dostali
domáci po góle Stachura. Zápas vyzeral pre Duklu nedobre, ale prestriedanie hráčov prinieslo
očakávaný efekt. Najprv v 84. minúte z dvadsiatich metrov vymietol Migaľa domácemu brankárovi horný roh bránky, a o štyri minúty neskôr zvrátil výsledok v prospech Dukly Snitka. Hráči Dukly v tomto kole konečne prelomili strelecké nešťastie. Rovnakým výsledkom si viedlo aj Pohronie. Do zápasu poslal domácich do vedenia už v prvej minúte Paraj, a v 21. minúte Pelegríni upravil na 2:0. Hostia však nechceli odísť naprázdno, a tak im domáca obrana dopriala v 51. minúte jediný gól z kopačky Kukoľa. Pohronie okupuje zatiaľ druhú priečku v tabuľke a stále čaká na svojho premožiteľa. V ďalšom zápase čaká Duklu na domácej pôde Petržalka a Pohronie pocestuje na východ do Košíc.

FC ŠTK 1914 Šamorín vs. MŠK Žilina B 6:0
FK POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa vs. FK Poprad 2:1
KFC Komárno vs. ŠK Odeva Lipany 4:0
FK Inter Bratislava vs. FC LOKOMOTÍVA KOŠICE 1:0
MFK Tatran Liptovský Mikuláš vs 1. FC TATRAN Prešov 1:0
Partizán Bardejov BŠK vs. MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (Reportáž nájdete na BBonline.sk)

TIPOS III. liga Stred – 9. kolo

V napätom súboji o prvenstvo v tabuľke toto kolo zaváhalo Fiľakovo. Z Lučenca odchádzali bez
bodu, keď o tesnom výsledku 1:0 rozhodol v 30. minúte Višić z pokutového kopu. Rimavská
Sobota si vonku hladko poradilo s Liptovskou Štiavnicou ktorú zdolala 3:0. Ružomberok B zaujal prvú priečku v tabuľke po výhre 3:1 proti Poltáru. Zvolen si v Žarnovici delil body. Zápas mohol
rozhodnúť to, kto by zaujal buď štvrté, alebo piate miesto. Po remíze tak spomínané tímy ostávajú na svojich pôvodných priečkach. V tabuľke prišlo ku zmene poradia, keď vedúce Fiľakovo padlo na tretiu pozíciu. Ružomberok zatiaľ nastrieľal 26 gólov, čo mu dáva prvú priečku a Rimavská Sobota zase má o dva góly viac ako Fiľakovo. Pomaly sa nám formujú traja lídri v bodovaní, ku ktorým má najbližšie Liptovský Hrádok, ktorý stráca tri body.

Badín doma nedal šancu Hriňovej a porazil ju 4:0

Podobne ako Fiľakovo, aj Rakytovce v tomto kole zaváhali, keď nezvládli zápas pred domácim publikom a stratili líderskú pozíciu. Polčas vyhral Medzibrod, keď sa v 15. a 40. minúte presadil Pipich. Znížiť sa podarilo Rakytovciam až v 90. minúte po pokutovom kope zásluhou Kondera. V troch nadstavených minútach už domáci káder neskóroval a prvú pozíciu tak prenechali Šalkovej. Šalková si na rozdiel od Rakytoviec doma udržala tri body po výsledku 2:1 s Detvou. V 10. minúte otvoril skóre domácich Vučković. Hru v 49. minúte upokojil v prospech Šalkovej Zimnikoval. Hostia sa ale taktiež ozvali a to v 67. minúte. Tesný výsledok si už ale Šalková postrážila. Šalkovej vyhovovala taktiež remíza Kováčovej. Kováčová si musela z Pliešoviec zobrať len bod po remíze 2:2. Medzibrod si víťazstvom v Rakytovciach stále udržal možný dosah na lídra, ale z hry nie je vonku ani Čierny Balog, ktorý má zatiaľ osemnásť bodov. Spodok tabuľky patrí zatiaľ Tisovcu, ktorý na prvý bod musí počkať minimálne do ďalšieho kola. Badín si zatiaľ drží stálu pozíciu v strede tabuľky. V tomto kole zvíťazil 4:0 na domácej pôde proti Hriňovej.

FK Rakytovce vs. TJ Sokol Medzibrod 1:2
FK Šalková vs. MFK Detva 2:1
TJ Tatran VLM Pliešovce vs. ŠK Prameň Kováčová 2:2
FK Slovenské Ďarmoty vs. FK Tornaľa 2:1
ŠK Partizán Čierny Balog vs. MŠK Tisovec
ŠK Badín vs. MFK Spartak Hriňová 4:0 (Fotogalériu zo zápasu nájdete na konci článku)

V. liga skupina C – 9. kolo

V tomto kole sa súboj o prvenstvo v tabuľke odohrával v Podkoniciach. Domácich čakal náročný
zápas proti Banskej Štiavnici. Lepšie však vyšiel zápas Podkoniciam, ktoré zvíťazili 4:2 a poistili si tak prvé miesto. Sásová sa dobyla už na druhé miesto. V domácom zápase zdolala jediným gólom v 33. minúte z kopačky Stacha Ladomerskú Viesku 1:0. Jakub po minulotýždňovej remíze 0:0 v tomto kole dokázal zvíťaziť na ihrisku Dobrej Nivy. Gólová prestrelka začala na strane hostí, keď v 3. minúte oslavoval Vajda a o desať minút neskôr oslavoval spolu s Čiefom. Po polčase sa ale domáci vzchopili a v 60. minúte znížil Kyslý a v 77. minúte dorovnal Chrenovský. Hostia však aj po vylúčení Janíka dokázali v desiatich strhnúť kormidlo vo svoj prospech keď v 84. minúte Poljovka rozhodol o tom, že sa body v Dobrej Nive deliť nebudú.

I. Trieda – 9. kolo

Ak ste očakávali ďalšiu gólovú nádielku v podaní hráčov Brezna, tak v tomto kole by ste ju
nevideli. Tesným výsledkom 1:2 si zo Slovenskej Ľupče odnáša tri body. Brezno sa ujalo vedenia v 13. minúte zásluhou Pribulu. Dve minúty po druhom hvizde odskočilo Brezno na rozdiel dvoch gólov z kopačky Baníka. Domácim sa podarilo znížiť v 85. minúte, keď sa  presne trafil z pokutového kopu Lupták. Osrblie a aj Priechod nedajú iste spať hráčom Brezna, keďže Osrblie stráca jeden bod na lídra a Priechod až tri. Priechod v tomto kole nezaváhal a zvíťazil 2:0 na pôde Lučatína. Svoju pozíciu si potvrdilo aj Brusno – Ondrej po výhre 2:0 nad Ponikmi. Strelecky sa zapísali v prvom polčase minúte Marko a v závere nadviazal ešte aj Šebeš. Brusno – Ondrej ale stráca až päť bodov na lídra. Ak by chcel zaútočiť na prvú priečku, musel by zdolať súperov od neho vyššie postavených, alebo si počkať aspoň na ich dvojzápasové zaváhanie.

II. trieda skupina A – 9. kolo

Sedemgólová prestrelka medzi Hronsekom a Harmancom skončila tesnou výhrou domácich

Šalková si nevedie dobre len v štvrtej lige. Ich rezerva je na čele v II. triede. Vedúcu pozíciu obhájili aj v tomto kole po výhre 3:1 na pôde Hiadľa. Prvý polčas priniesol len jednu premenenú šancu z kopačky Lattu. Po pauze v prvej minúte navýšil Lašút a v 59. minúte zase Ursíny. Domáci sa ozvali až v samotnom závere, keď Handzuš znížil na 1:3. Tajov toto kolo nezvládol ,keďže dostal uterák od Riečky. Hody domácich začali v 15. minúte po góle Petráňa. Do polčasu už vyhrávali 2:0 z kopačky Šimiaka. Po zmene strán sa presadil ešte Knopp, znova Šimiak a gólový účet domácich uzatvoril v 79. minúte Bielik. Jediný gól Tajova strelil Rubint v 87. minúte a skorigoval tak výsledok na 5:1. Harmanec s Hronsekom neuspel, keď si lepší výsledok vystrieľali domáci hráči. Mičiná naopak prekvapila Malachov, ktorý porazila výsledkom 5:4.

ŠK Selce B vs. TJ Iskra Horné Pršany 2:1
TJ Partizán Hiadeľ vs. FK Šalková 1:3
TJ Družstevník Dúbravica vs. ŠK Sokol FO Staré Hory 1:5
TJ Hronsek vs. TJ Tatran Harmanec 4:3 (Fotogalériu zo zápasu nájdete na konci článku)

II. trieda skupina B – 9. kolo

V tomto kole sa väčšie zmeny nediali. Michalová sa po výhre 5:2 proti Pohronskej Polhore bodovo dotiahla na Dolnú Lehotu a Pohorelú. Pohorelá v tomto kole pohorela v Heľpe. Domáci si v prvý polčas schuti zastrieľali. Gól si pripísal Giertl, dva Turčin a Jankov. V druhom polčase ešte upravil na 5:0 Petrisko a do konca zápasu tak už gól nepadol. Beňuš má stále chuť zabojovať o prvenstvo. Dopomôcť by mu mala aj výhra na ihrisku Polomky. Tatran Čierny Balog zatiaľ nastrieľal o tri góly viac ako Beňuš a oblieha druhú pozíciu. V tomto kole vyhral v Dolnej Lehote

I. liga Ženy – 6. kolo

V tomto kole čakal naše futbalistky zápas proti favoritovi súťaže ŠK Slovan Bratislava. O výsledku 1:2 rozhodli všetkými gólmi hráčky zo západného Slovenska. V 5. minúte otvorila skóre Gašparovičová a v 25. minúte pridala gól aj Švecová. Znížiť sa podarilo Dukle v 38. minúte po vlastnom góle Pribilovej. Zvýšiť mohla na 3:1 Gašparovičová, ale nepremenila pokutový kop. Zápas už nepriniesol žiadnu zmenu a stretnutie tak skončilo 1:2. Dukla sa drží na predposlednej priečke. V ďalšom zápase pocestujú ku kopaničiarkam na Myjavu. Zápas a odohrá v nedeľu 14. októbra o 14.30 hod.

FC Nitra vs. Spartak Myjava 2:4
TJ Lokomotíva Košice vs. FC Spartak Trnava 1:0
MFK Dukla Banská Bystrica vs. ŠK Slovan Bratislava 1:2
MFK Ružomberok vs. MŠK Žilina 2:2
Partizán Bardejov BŠK vs. NMŠK 1922 Bratislava 1:0

1. ŠK Slovan Bratislava futbal 6 6 0 0 21:2 18
2. Partizán Bardejov BŠK 6 5 1 0 15:1 16
3. Spartak Myjava 5 3 0 2 18:14 9