Dukla cestovala do Bardejova s nepriaznivou bilanciou, keďže v posledných troch zápasoch nestrelila ani gól a prehrávala najtesnejším rozdielom 0:1. Do toho sa jej nepodarilo získať žiaden bod v posledných štyroch kolách a chuť víťaziť im tak priniesol až zápas v Bardejove.

Od úvodu zápasu bolo vidno, že sa stretli mužstvá zo spodnej polky tabuľky. Oba celky začínali svoje akcie zo zabezpečenej obrany, keďže ani jeden tím nechcel ako prvý inkasovať. Futbal sa rozvíjal prevažne v strednom pásme ihriska, kde sa opatrná obrana snažila prekaziť akékoľvek gólové zárodky. Do nebezpečnej šance sa po rohovom kope dostal hlavou Snitka, ale brankár tento pokus zneškodnil. V závere mohol poslať Prikryl delovkou Duklu do vedenia, ktorou opečiatkoval brvno domácej brány. Zaujímavý vývoj zápasu nasledoval po 37. minúte, keď dostal hráč Bardejova Dupkala červenú kartu. Počas prerušenej hry totiž bez úmyslu kopol hráčaDukly, za čo ho rozhodca poslal predčasne pod sprchy.

V druhej polke zápasu získala Dukla početnú výhodu a územnú prevahu. Domáci však vychádzali zo zabezpečenej obrany, kde bránili s deviatimi hráčmi. Ostali im tak len rýchle brejky. Jeden takýto brejk využili v 53. minúte po závahaní obrany hostí. K lopte sa dostal Stachura, ktorý svoju strelu vyslal do ľavého horného rohu Krejčíhho brány. Tento gól výrazne zviazalo Dukle nohy. O pár minút neskôr Savić z jedenástich metrov nedôraznou strelou pohrozil brankárovi domácich. V ďalšom vývoji si Dukla vytvorila len menšie náznaky, kde buď chýbala presnosť alebo strely nemali dostatočnú razanciu. Zápas sa oživil po prestriedaní, keď sa do hry zapojil Viktor Tóth a taktiež čerstvá posila zo Žiliny Polievka. Vytúžený obrat prišiel až v poslednej desať minútovke. V 84. minúte Migaľa z dvadsiatich metrov ľavou nohou vymietol šibenicu domácej brány a tri body ukradol v 88. minúte Snitka, ktorého polostrela a polocenter prešiel až za chrbát domáceho brankára. Dukla tak zlomila gólové nešťastie a odchádzala domov s tromi bodmi.

II. liga – 11. kolo – Bardejov

Partizán Bardejov vs. MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:0)

Góly: 53. Stachura – 84. Migaľa, 88. Snitka. ŽK: 49. Rocheu – 37. Migaľa, 48. Snitka. ČK: 37. Dupkala. Zápas sledovalo 415 divákov.

Zostva Partizán Bardejov: Čikoš-Pavličko – Berežný, Rocheu, Lukáč, Belunek, Dupkala, Grohoľ (88. Lipták), Santos (74. Staško), Siwahla (46. Stachura), Dybala, Milunović

Zostava MFK Dukla: Krejčí – Savić, Kupčík, Prikryl, Migaľa, Snitka, Willwéber (82. Polievka), Ďanovský (70. V. Tóth), Muchaya, Starší, Laksik (85. Žilinec)

Povedal po zápase:

Norbert Juračka (asistent trénera B. Bystrice): “Z môjho pohľadu to bolo zaslúžené víťazstvo. Vytvorili sme si viac sľubných gólových príležitostí ako domáce mužstvo. Zápas určite ovplyvnilo zbytočné vylúčenie domáceho hráča ale ceníme si tri body. Tie nám pomôžu v tabuľke ale čo viac, pomôžu psychicky hráčom hlavne po posledných prehratých zápasoch. Verím, že včerajším zápasom jedna séria skončila a začala druhá, úspešná. Na zápas s Petržalkou sa začína pripravovať od pondelka. Petržalka ma kvalitný káder ale bodových strát na domácej pôde bolo už dosť. Chcel by som zároveň pozvať Banskobystričanov, aby prišli povzbudiť hráčov Dukly k dobrému športovému výkonu.“

Najbližší zápas hráči Dukly odohrajú na domácich Štiavničkách, kde v sobotu 6. októbra o 15.00 hod privítajú FC Petržalka.