V poradí 17. kole sa v I. lige odohral len jeden duel. Dva sa museli kontumovať a ďalšie dva sa preložili na iný termín. Naopak II. liga bola v plnom prúde.

1. BBHbL – 17. kolo

BBonline.sk - hokejbal - 28.06.2015 - Banska BystricaV I. lige sa viac nehralo ako hralo. Z piatich plánovaných duelov sa odohral len jeden.  Spartans boli proti Demons jasným favoritom. Papierové predpoklady začali naplňovať už od úvodu stretnutia, keď po prvej tretine viedli gólmi Bíreša a Solivajsa 2:0. Aj ďalší priebeh zápasu sa niesol v réžií spartanov. Svojmu súperovi nasúkali ešte päť kúskov a po výsledku 7:0 si pripisujú ďalšie tri body do tabuľky. Demons zostávajú s jedným bodom na dne súťaže. Stretnutia Modrý Kameň – Žiar nad Hronom a One Taxi – Krupina sa skončili kontumačnou výhrou v prospech Žiaru, resp. Krupiny. Zostávajúce duely sa preložili na iný termín. Na čele tabuľky tak nenastal žiadny posun, prvá je stále Cocra Radvaň s dvojbodovým náskokom a zápasom k dobru na duo One Taxi a Krupina.

HbK Spartans vs. Demons Hliník nad Hronom 7:0

HbK One Taxi vs. HbK Krupina 0:5 kontumačne

ŠK 3M Modrý Kameň vs. HbK Žiar nad Hronom 0:5 kontumačne

HbK Cocra Radvaň vs. HbK Eagle – zápas sa preložil na iný termín

HbK Panthers vs. HbK Plej Bojs Banská Bystrica – zápas sa preložil na iný termín

2. BBHbL – 17. kolo

BBonline.sk - hokejbal - 12.07.2015 - Banska BystricaDruhá liga oproti prvej odohrala všetky naplánované stretnutia. Worms nedali šancu  Foresters, keď ich zdolali jednoznačne 7:2. Hostia odolávali len prvú pätnásťminútovku, ktorá skončila bez gólov. V ďalších dvoch tretinách zobral líder súťaže opraty duelu do svojich rúk a vďaka siedmim gólom zvíťazil. V súboji zo spodných priečok si z chuti zastrieľali hráči Tigers, ktorí aj vďaka piatim bodom (3+2) Patrika Patráša zdolali Motyčky vysoko 8:2. Hokejbalisti Valaskej sa vďaka výhre nad Serafins Eagles dostali už na tretiu priečku súťaže. Na lídra HbK Worms strácajú tri body. Ani na jeden gól sa nezmohli hráči Viking Warriors v stretnutí proti Radvaň Stars. Brankár Stars Adrián Kočvara kryl všetkých pätnásť pokusov domácich a hlavne jeho zásluhou si družstvo Radvane pripísalo cenné tri body po výhre 2:0. Vyrovnaný súboj zviedli Rangers a Monarchs Zvolen. Hostia sa nachádzali na poslednom ôsmom postupovom mieste do play off. V dueli s jazdcami si nakoniec pripísali dôležité tri body po výhre 6:4. V drese Zvolena najviac žiaril šesťbodový (3+3) Vaclavík. Rangers sa tak vidina vyraďovacích bojov opäť o niečo vzdialila. Autos BB si prekvapilo poradili s druhým celkom súťaže, Hornou Vsou. O všetkom rozhodla úvodná tretina, ktorú domáci ovládli 4:0. Ďalší priebeh už veľkú zmenu stavu nepriniesol. Autos BB nakoniec zvíťazili nad Sharks 5:1.

HbK Worms vs. HbK Foresters 7:2

HbK Tigers vs. ŠK Medveď Motyčky 8:2

Wanderers Valaská vs. Serafins Eagles 4:3

Viking Warriors vs. HbK Radvaň Stars 0:2

Autos BB vs. Horná Ves Sharks 5:1

Rangers vs. HbK Monarchs Zvolen 4:6