Pol roka od vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej si ich pamiatku v nedeľu popoludní pripomenuli ľudia vo viacerých mestách Slovenska. Sviečky sa znovu rozhoreli aj na Námestí SNP v Banskej Bystrici.

Spomienku, pol roka po vražde, v Banskej Bystrici zorganizovala iniciatíva Nie v našom meste. Prítomnej asi stovke účastníkov sa prihovorili miestni aktivisti Samuel Bravčok, Inka Krajčovičová, Jakub Pohle či študentka Lujza Demuthová a psychiater Michal Patarák. Atmosféru spomienky dotvorili svojim vystúpením aj banskobystrickí muzikanti.

V príhovoroch rezonovala kritika voči štátnej moci a jej predstaviteľom v súvislosti s tým, že ani šesť mesiacov po brutálnej vražde investigatívneho novinára a jeho priateľky nepozná verejnosť nielen páchateľov, ale ani žiadne ďalšie detaily vyšetrovania. Polícia medzičasom potvrdila len súvis vraždy s investigatívnou prácou Jána Kuciaka a Generálna prokuratúra poukázala na viaceré pochybenia pri prvotných úkonoch vyšetrovania zo strany polície.