Prvú decembrovú sobotu zaplnili centrum mesta Mikulášovia. Jednalo sa o šiesty ročník charitatívneho Mikulášskeho behu pod záštitou Active Planet outdoor centrum.

Štart bol oficiálne pripravený na 16.30 hod. Dovtedy sa mohli účastníci v priestore pred ESC zaregistrovať. O kultúrnu vložku sa postarali FS Urpín, Partizán a Kokavan a priestor, na predstavenie svojej činnosti, dostalo aj občianske združenie Neónka.

Podujatie prilákalo, aj pri nízkych teplotách, približne 250 Mikulášov. Počasie však v porovnaní s minulým rokom akcii prialo, pretože vlani trápila bežcov poľadovica. Z reakcii účastníkov bolo zrejmé, že tento ročník bol pre pohyb vonku “bezpečnejší”.

Podujatie prebehlo hladko, účastníci sa zaobišli bez vážnych zranení. Trasa mala dĺžku približne jeden kilometer a pretože sa jednalo o charitatívny beh, akcia nemala víťaza. Ako uviedol jeden z bežcov: “Prišli sme podporiť deti z detskej fakultnej nemocnice a všetky deti z celého sveta”. Podujatie prilákalo aj ľudí zo zahraničia, konkrétne z Čiech.

Akcie sa zúčastnil aj starý otec jedného z detí, pre ktoré poputuje podpora. Cieľom behu, bolo venovať výťažok pre päť detí z Banskej Bystrice. Viac o zámere podujatia prezradila organizátorka Katarína Belicová: “Beh organizujeme pre podporu detí s cystickou fibrózou. Výťažok venujeme na nákup inhalátorov pre deti, ktoré majú menej ako dva roky a potrebujú tento prístroj k tomu, aby mohli fungovať.”