Starší žiaci florbalového klubu FPS Banská Bystrica vycestovali v nedeľu 17. decembra do Turian, kde odohrali dva zápasy v rámci svojej regionálnej ligy.

Prvým súperom Banskobystričanov bol jeden z najsilnejších mládežníckych klubov na Slovensku Grasshoppers Žilina.

Zápas začal nátlakovou hrou Žiliny a brankár Rondzík sa mal čo obracať. V 5. minúte nestačil na strelu voľného hráča Žiliny pred veľkým bránkoviskom a bolo 1:0. Od tohto momentu sa hra vďaka zlepšenej rozohrávke FPS vyrovnala a do streleckých príležitostí sa dostali aj Banskobystričania. Napriek ďalším šanciam na obidvoch stranách gól do konca 1.tretiny nepadol.

Druhé dejstvo sa odohralo tak, ako skončilo to prvé s množstvom šancí, tyčiek a skvelými brankárskymi zákrokmi na obidvoch stranách. Avšak bez zmeny skóre.

V 5. minúte poslednej časti hry sa po chybe pri rozohrávke a dôraze Žilinčanov išlo Grasshoppers do vedenia o dva góly. FPS sa vo zvyšnom čase snažilo nátlakovou hrou dostať do zápasu, ale zo zvýšenej aktivity pramenili chyby a po jednej z nich sa Žilinčania dostali do trojgóloveho trháku, po zlej rozohrávke a dôraze pred bránkou FPS. Snaha hráčov FPS však bola odmenená až minútu pred koncom po strele Richtera sa loptička odrazila od Malatinca. Skóre sa však už nezmenilo ani po hre Banskej Bystrice bez brankára. FPS tak zaznamenalo svoju prvú prehru v súťaži.

FPS Banská Bystrica vs. FBC GRASSHOPPERS Žilina 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Gól FPS: Malatinec

Na druhý zápas 4. kola florbalovej ligy starších žiakov na stúpili hráči FPS proti ďalšiemu žilinskému tímu Juventa.

Od úvodných minút prebiehala hra v réžii hráčov FPS. Prvý gól strelil po Patrášovej prihrávke Škuta už v 46-sekunde zápasu. V 5. minúte po strele Pazeru bolo 2:0. V 8. minúte sa trafil ďalší obranca Moravčík a v 13. minúte Richter, ktorému prihrával Slivka. V 14. minúte prešiel všetky kužele súperových hráčov Škuta a bolo 5:0. V poslednej minúte prvej časti padli ešte dva góly, keď Lukáčovi prihrával Richter a Škorcovej strele z polky ihriska nabíjal Moravčík. Prvá tretina tak skončila výsledkom 7:0.

Na začiatku druhej časti hry prišlo poľavenie Banskobystričanov a Juventa znížila na 7:1. V 5. minúte druhej tretiny však gólovým zakončením upokojil fanúšikov FPS Zajac. Potom nasledovali hluchšie miesta, ktoré Žilinčania využívali na ohrozenie brankára Rondzíka. Vyložené šance FPS ostali nevyužité a fanklub FPS si zakričal gól až v 13. minúte tejto časti hry, keď sa individuálne presadil Patráš.

Možno únava, možno myšlienky na blížiace sa vianočné sviatky spôsobili, že tretia tretina sa len dohrávala. Chýbal pohyb, chuť po góle. Tento mišmaš využila Juventa v 7. minúte posledného dejstva na strelenie svojho druhého gólu. Banskobystričania, ktorí už zďaleka nepredvádzali to, čo v prvej tretine, sa zmohli z množstva šancí už len na jeden gól. Za desiaty gól v zápase prispeje do cukríkovej tímovej kasy Patráš. FPS teda po tretinovom výkone sfúklo Juventu 10:1 a zakončil súťažný rok 2017 víťazstvom.

FPS Banská Bystrica vs. ŠK Juventa Žilina 10:2 (7:0, 2:1, 1:1)

Góly FPS: Škuta 2, Pazera, Moravčík, Richter, Lukáč, Škorec, Zajac, Patráš 2