Prvú marcovú sobotu sa odohralo posledné kolo základnej časti florbalovej ligy dorastencov regiónu stred. Hráči FPS Monacor Banská Bystrica v ňom, v rámci domáceho kola, privítali v Badíne celky Nižnej a Zákamenného.

Prvý zápas proti Nižnej sa začal s hendikepom 0:5 a až potom bolo na ihrisku badať domácich hráčov. Katastrofálnu tretinu zmiernila posledná dvojminútovka prvej tretiny, v ktorej sa FPS gólmi Pazeru, Lopatku a Patráša dostali naspäť do zápasu. V druhej tretine už  bola hra vyrovnanejšia, napriek tomu odskočila Nižná o ďalšie tri góly na stav 3:8. Odhodlanie zabojovať o body poslednej tretine ostalo iba na striedačke, brankári FPS striedali v bráne ako autobusy MHD na zástavke a pochybný výkon nemohol skončiť inak ako fackou 1:7 a celkovo 4:15.

TJ A – FbO Nižná vs. FPS Monacor Banská Bystrica 15:4 (5:3, 3:0, 7:1)

Druhý zápas už FPS hral proti fyzicky veľmi zdatnému, za to menej florbalovému súperovi zo Zákamenného. Hráči z Oravy mali lepší vstup do zápasu, keď strelili v 9. minúte prvý gól zápasu.  FPS onedlho zásluhou Kuba Lukáča vyrovnalo a pred koncom prvej tretiny gólmi Riša Škutu a Joža Patráša išlo do vedenia 3:1. Tento stav ešte v druhej tretine navýšili Adam Škorec a Medard Dutka a bolo 5:1. Potom chybu domácich využili hostia na zníženie na 5:2, avšak FPS zvýšili zásluhou Patráša a Malatinca vedenie na 7:2. V druhej polovici druhej tretiny však prišiel opätovný herný útlm, ktorý hráči Zákamenného využili na strelenie štyroch gólov a dotiahli sa tak na výsledok 7:6. Tretia tretina však už obrat nepriniesla a Banskobystričania si gólmi Patráša a Škorca poistili vedenie na 9:6.

FPS Monacor Banská Bystrica vs. FBK Zákamenné 9:6 (3:1, 4:5, 2:0)

Pre dorastencov sa tak skončila základná časť s výsledkom sedem výhier a sedem prehier a mali by sa tak ocitnúť v nadstavbovej prvej päťke, kde sa zrejme stretne po jednom zápase s Grasshoppers Žilina, Nižnou, Detvou a Zákamenným, čiže so súpermi, s ktorými bude mať veľké problémy spraviť výsledok, pokiaľ bude opakovať podobné výkony ako v tomto domácom kole.