Banskobystrický FPS N-SPORT zahájil záchranárske práce a v dvoch zápasoch druhej najvyššej slovenskej súťaže si pripísal víťazstvo.

Na turnaji v Modre najprv vyhrali s tabuľkovo lepšie postaveným béčkom Trenčína a následne porazili aj domáci tím. Proti Trenčínu rozhodla posledná tretina, kde Banskobystričania nasúkali súperovi päť gólov. Zaskvel sa najmä Plešavský, ktorý päťkrát skóroval.

florbal„Dôvod, prečo sme doteraz prehrávali, bola neúčasť hráčov, ktorí sú oporami mužstva. Keďže nehráme profesionálne, tak rodina a práca má prednosť. K tomu sa pridali nejaké zranenia dlhodobejšieho charakteru“ hovorí prezident klubu Tomáš Trudič, podľa ktorého môže mužstvo v plnej zostave poraziť ktorýkoľvek tím.

„Po poslednej prehre na predvianočnom turnaji v Detve sme sa rozhodli zavolať na pomoc hráčov, ktorí hrali aj minulý rok. Presvedčili sme Plešavského a ten strelil v prvom zápase päť gólov. Taktiež brankára Hogha z minulej sezóny, ktorý tento rok nemohol trénovať a prišiel aspoň na zápas. Chytal výborne a prispel k výhre proti Trenčínu. Druhý zápas proti Modre, to už bol kolektívny výkon,“ dodal Trudič.

Banskobystrický FPS N-SPORT tak počas minulého víkendu v Modre zdvojnásobil svoj počet bodov na osem a zahájil záchranárske práce. Z ligy vypadáva dovedna päť tímov. Na ôsmu priečku stráca Banská Bystrica šesť bodov.

Najbližšie cestujú florbalisti na turnaj do Trenčína (sobota 18. januára), kde sa postavia proti štvrtému celku Lidu Prírodovedec z Bratislavy a opäť proti Modre. „Ide tá istá zostava plus dvaja dobrí hráči, ktorí minule chýbali. Následne nás čaká 1. februára domáce kolo. Prídu lídri tabuľky. Nižná je jednoznačne najlepším tímom v lige s extraligovou výkonnosťou a to isté sa dá povedať aj o Žiline, ktorá je farmou extraligového tímu,“ približuje Trudič najbližší program, s ktorým sa budú musieť Banskobystričania popasovať.

8A. turnaj v Modre, 11. januára 2014

 FPS N-SPORT Banská Bystrica – ŠK 1. FBC Trenčín „B“ 8:6 (1:2, 2:3, 5:1)   

Góly (asistencie): Plešavský (Uram), Plešavský (Trudič), Uram (Patráš), Rybár (Trudič), Uram (Tropp), Plešavský (Trudič), Plešavský (Uram), Plešavský (-)

Zostava FPS N-SPORT: brankári – Baranka, Hogh, obrancovia – Tropp, Snopko, Uram útočníci –  Jach, Balco, Rybár, Trudič, Plešavský, Patráš, Šinský, Lehocký.

 FPS N-SPORT Banská Bystrica – FBC Blueberries Modra 6:4  (2:2, 0:2, 2:2) 

Góly (asistencie): Tropp (Patráš), Trudič (Plešavský), Rybár (Patráš), Trudič (Rybár), Trudič (Tropp), Tropp (Trudič)

Zostava FPS N-SPORT: brankári – Hogh, Baranka, obrancovia – Tropp, Snopko, Uram útočníci –  Jach, Balco, Rybár, Trudič, Plešavský, Patráš, Šinský, Lehocký.