Florbalisti FPS Banská Bystrica si zmerali sily na palubovke v Turanoch s hráčmi Zákamenného.

V prvej tretine začali hráči z Oravy lepšie, mali častejšie loptičku na svojich hokejkách, vyhrávali súboje a boli skôr na loptičke. Banskobystričania, ako by zaspatí ešte po ceste, chybovali a chýbal im pokoj na hokejkách. Nemali dobré nahrávky a tak udreli ako prví hráči z Oravy. Po odpískaní technického trestu pre obrancu Gondu sa ako prvý z presilovej hry trafil Maslan, ktorý vymietol ľavý roh banskobystrickej brány. O necelé tri minúty na to vystrelil Strýček a zvyšíl na 2:0. Banskobystričanom sa podarilo znížiť až dve minúty pred koncom po peknej kombinácií Dutka-Baštigál a posledný menovaný upravil na 2:1.

V druhej tretine sa hra vyrovnala, postupne sa do väčších gólových šancí dostávali aj hráči z pod Urpína. Vyrovnať sa podarilo po troch minútach hry, keď Trudič pekne naviazal na seba dvoch hráčov, nahral na opačnú stranu na nekrytého Dutku a ten nedal Smolárovi žiadnu šancu. O 44-sekúnd, po presne rovnakej situácii, dal gól Mládenek. Banskobystričania sa tak prvýkrát v zápase ujali vedenia. Hráči z Oravy ale naďalej hrýzli a nedávali nič zadarmo. Banskobystričania síce zlepšili pohyb a hrali umne ale po faule Mládeneka dokázali hostia vyrovnať na 3:3. V priebehu ďalších piatich minút sa dvakrát trafil Čajka a otočili tak stav na 5:3. Banskobystričania si zobrali time-out aby necelých desať sekúnd pred koncom druhej tretiny po strele Trudiča v presilovej hre tečom do šatne Patráš znížil na 5:4.

Hneď na začiatku tretej tretiny sa hráči Banskej Bystrice vrátili do zápasu po vlastnom góle obrancu Kjendzulára. Dej hry sa postupne obrátil v prospech Banskej Bystrice. Brankár Zákamenného sa právom stal hráčom zápasu, keď si postupne na ňom vylámali v tretej tretine zuby Špiriak, Krnáč a dobre hrajúci Trudič. Konštrukcia brány mu pomohla pri teči Gondu, ktorý trafil brvno. V siedmej minúte hry sa druhým gólom zápase trafil Baštigál a necelú minútu nato z pravej strany nenápadnou strelou zvyšoval Trudič na 7:5 v prospech FPS. Drámu do zápasu vniesol ešte tri minúty pred koncom peknou strelou k bližšej tyčke Ťapák. Hra sa postupne vyrovnala ale skúsenosť Banskobystričanov už nedovolila vyrovnať hosťom a tak si odvážajú po prestrelke plný bodový zisk.

FBK Zákamenné vs. FPS Banská Bystrica 6:7 (2:1, 3:3, 1:3)

Zostava FBK Zákamenné: Smolár (B) , Urban, Líška, Ťapák, Maslan, Meško, Mrenaj, Čajka, Kjendzulár, Rončák, Strýček

Zostava FPS Banská Bystrica: Čierny (B), Patráš, Gonda, Trudič, Dutka, Mládenek, Krnáč, Baštigál, Špiriak

Hráči zápasu: Smolár – Trudič