Ani 120 minút hracieho času nerozhodlo o víťazovi Slovenského pohára v prestížnom dueli medzi ŠK Slovan Bratislava a MŠK Žilina. Rozhodnúť teda museli jedenástky, v ktorých sa viac šťastia priklonilo na stranu Bratislavčanov.

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina: 3:3 (5:4 na pokutové kopy)

Góly: 76. a 113. Šebo, 7. Guldan (vlastný) – 15. Zošák, 40. Lietava, 120.+ Mráz. ŽK: 45. Božič, 107. Grendel – 20. T. Majtán, 56. Ceesay, rozhodovali: Pavel Královec – Miroslav Zlámal, Martin Wilczek (ČR). Stretnutie na Štiavničkách sledovalo 2653 divákov.

Zostavy:
ŠK Slovan Bratislava
: Putnocký – Pauschek, Dobrotka, Dosoudil, Hrdlička, Milinkovič (60. Bagayoko), Guédé, Božič (73. Szarka), Žofčák, Kordič (46. Grendel), Šebo

MŠK Žilina: Dúbravka – Zošák (84. Gergel), Piaček, Šourek, Leitner (106. Pich), Bello, Guldan, Mabouka, Lietava, Ceesay, Majtán (63. Mráz)

Finálový zápas Slovenského pohára, ktorý sa konal v Banskej Bystrici, si prišlo pozrieť aj početné fanúšikovské zastúpenie oboch táborov. Na Štiavničkách vytvorili výbornú atmosféru, najmä priaznivci Slovana sa prezentovali niekoľkými peknými choreografiami. Ani hráči na ihrisku nesklamali. Určite si prišiel na svoje aj náročnejší divák.

K prvej vážnejšej šanci sa dostali Žilinčania. Na konci 6. minúty sa za obranu dostal Ivan Lietava, vystrelil na Putnockého a ten s problémami loptu vyrazil tesne k pravej žrdi. Okamžitá odpoveď slovanistov bola s prívlastkom gólová. Po pravej strane potiahol Guédé a jeho odcentrovanú loptu si zrazil do vlastnej siete Guldan – 0:1. Žilinčanov inkasovaný gól prebudil k väčšej aktivite, a oplatilo sa. V 15. minúte trafil excelentne Zošák, strelou spoza šestnástky vymietol pravý roh belasých. Šošoni sa dostali „na koňa“. Veľa lôpt smerovalo na Ceesaya, no až príliš často si chcel radšej vypýtať faul, ako by dotiahol akciu do úspešného konca. Napriek prevahe si žlto-zelení nedokázali vypracovať vážnejšiu šancu. Na druhej strane pohrozil v 34. minúte Šebo, loptu priťukol Božičovi, z dobrej pozície zakončil iba nad bránu. Slovan cítil príležitosť na skórovanie, vytvoril si tlak, no sieť sa vlnila za chrbtom ich brankára. Po Dúbravkovom odkope v 40. minúte sa vpredu dostal k lopte Lietava a preloboval Putnockého. Žilina teda po prvom polčase viedla nad Slovanom 2:1.

Druhý polčas začal lepšie Slovan. Šebo zaútočil po ľavej strane, jeho strelu vyrazil na roh Cessay. Z následnej situácie sa lopta dostala k Žofčákovi, prudkou strelou spoza šestnástky vyprášil iba Dúbravkove rukavice. V 52. minúte nastrelili slovanisti žrď, keď štandardnú situáciu zahrával Božič. Radovať sa mohli opäť Žilinčania, Lietava sa „zasekávačkou“ dostal do šestnástky, z väčšieho uhla si však krížna strela nenašla cestu do brány. V 56. fauloval Cessay, za čo bol odmenený žltou kartou. Ponúknutú situáciu zahrali slovanisti z ľavej strany ako nacvičený signál, obrancovia „šošonov“ si dali pozor. Slovan potreboval vyrovnať, no nedarilo sa im presadiť, aktívnejšia bola Žilina. Zahrávali niekoľko rohov v rade, Lietava strieľal po jednom z nich z hranice malého vápna len do brániaceho protihráča. V 76. minúte sa Slovan dočkal vyrovnávajúceho gólu. Šebo preukázal svoje zakončovateľské schopnosti a z takej „polootočky“ parádne trafil k pravej žrdi. Znovu sa mohol presadiť v 81. minúte, jeho strela z väčšej diaľky bola tečovaná a netrafila bránu. Ani jeden tím nechcel v závere inkasovať, do konca riadneho hracieho času si nevypracovali vážnejšiu príležitosť.

Žilinu mrzel posledný inkasovaný gól, a tak v predĺžení chcela čo najskôr prikloniť misku váh na svoju stranu. Bola lepšia, aktívny bol najmä striedajúci Mráz, jeho centre ale spoluhráči nezužitkovali. Druhý polčas nastavenia priniesol obrovskú drámu. V 113. minúte skóroval opäť Šebo, a tak bol Slovan veľmi blízko k získaniu pohára. Žilina vrhla všetko do útoku, bývalý Banskobystričan Pich sa ocitol sám v šestnástke, obrovskú šancu ale vychytal Putnocký. Nakoniec sa Žiline podarilo nemožné. V nadstavenom čase predĺženia Mráz z asi 15 metrov namieril presne a poslal súboj do penaltovej lotérie. Rozhodnúť sa muselo až v siedmej sérii. Viac šťastia mali slovanisti, keď Putnocký chytil strelu Gergela. ŠK Slovan Bratislava sa tak stal víťazom 42. ročníka Slovenského pohára.