Len prednedávnom sa na banskobystrickej Grilliade uskutočnila outdoorová premiéra predstavenia Mareka Ťapáka a SĽUKU-u – Tanec medzi Črepinami. Presne tak znie aj názov filmu, ktorý bol v rovnakom zložení a za účasti aj viacerých ďalších fólklórnych zoskupení z celého Slovenska nakrútený a zachytáva krásy našej krajiny i kultúry v jej plnej kráse.

Režisér Marek Ťapák svojim filmom voľne nadväzuje na silné tradície hudobno-tanečných filmov, ktoré v minulosti vytvárali legendárni slovenskí filmári a premieta ich do novospracovanej súčasnej podoby. Príbeh je postavený na predstavách hlavného hrdinu, vynárajúcich sa z hĺbky jeho pamäte, ktorý prežíva svoje silné životné situácie a zážitky prostredníctvom tanca, podmanivej hudby, nehy a sily básnického slova. Jeho putovanie je poskladané z jednotlivých črepín života, ktoré spolu vytvárajú úchvatnú mozaiku obrazov, pohybujúcich sa v čase a v priestore. Vo filme navyše uvidíte aj tunajší folklórny súbor Urpín.

Už v stredu 20. júna o 18.00 h sa môžete v banskobystrickom multikine CINEMAX tešiť na predpremiéru tohto nového slovenského filmu za účasti Mareka Ťapáka, Anny Javorkovej, Stanislava Marišlera, Ondreja Mlynárika a Martina Urbana. Posledné lístky na toto špeciálne predstavenie spojené so stretnutím s tvorcami, si môžete zakúpiť na pokladniach multikina, alebo prostredníctvom internetovej stránky CINEMAXu…

„Dramatický príbeh o ľudskom bytí, láske, vzletoch a pádoch v strhujúcom a fascinujúcom tanci života medzi črepinami”