Filmoví tvorcovia výpravnej česko – slovenskej drámy Colette slávnostne uvedú premiéry v štyroch slovenských mestách, vrátane Banskej Bystrice a multikina CINEMAX.

colleteStrhujúci ľúbostný príbeh Viliho (Jiří Mádl) a krásnej belgičanky Colette (Clémence Thioly) z prostredia osvienčimského koncentračného tábora rozpráva o osude tajnej lásky v prostredí hrôz, krutosti a smrti. V likvidačnom tábore sa pred nami odhaľuje neuveriteľný svet každodenného boja o prežitie, kde vládne hierarchia aj medzi samotnými väzňami a obchoduje sa so všetkým, čo môže zachrániť život. Postupne sa rozohrá nemilosrdná hra trojuholníka medzi Vilim, krásnou Colette a ambicióznym dôstojníkom SS Weisackerom (Eric Bouwer).

Režisér Milan Cieslar so spisovateľom Arnoštem Lustigom vytvorili po filmoch Pramen života (2000) a Krev zmizelého (2005) už tretí dramatický príbeh z obdobia 2. svetovej vojny. Film je inšpirovaný osudom slovenských väzňov Alfreda Wetzlera a Rudolfa Vrbu, ktorým sa podarilo ujsť z Osvienčimu a poprvý krát odhalili pravdu o zločinoch proti ľudskosti.

Vo výpravnej dráme, inšpirovanej osudom slovenských väzňov Alfreda Wetzlera a Rudolfa Vrbu, ktorým sa podarilo ujsť z Osvienčimu a po prvý krát odhalili pravdu o zločinoch proti ľudskosti, sa objavia vo významných úlohách aj slovenskí herci Andy Hryc, Zuzana Mauréry a Kristína Svarinská. Spolu s producentkou Wandou Adamík Hrycovou uvedú film v nedeľu 15. septembra o 18.30 h v Banskej Bystrici.

Realizáciu filmu, ktorý vznikol v koprodukcii Wandal Production a RTVS, finančne podporil Audivizuálny fond a bude uvedený do distribúcie pod záštitou izraelského veľvyslanca na Slovensku. Film bude v slovenských kinách už od štvrtku 12. septembra.