V Štátnej vedeckej knižnici (ŠVK) v Banskej Bystrici sa v piatok 4. októbra dopoludnia uskutoční Banskobystrický Festival vedy a techniky. Ešte môžete prihlásiť svoje bádateľské projekty!

krajské kolo festival vedyNa festivale, ktorý organizujú Asociácia pre mládež, vedu a techniku (AMAVET), Občianske združenie Veda pre mladých a ŠVK, sa v súťaži žiackych bádateľských projektov stretnú talentovaní žiaci a študenti z celého Banskobystrického kraja. Prezentovať budú projekty z oblasti prírodných a technických vied. Víťazi krajského festivalu okrem vecných cien a diplomu získajú aj priamy postup do celoštátneho kola Festivalu Vedy a techniky, ktoré sa koná 14. – 16. novembra v Bratislave. Účasť v súťaži je bezplatná.

Ak máte zaujímavý bádateľský projekt a zatiaľ ste ho do súťaže neprihlásili, neváhajte! Registrácia pre Banskobystrický kraj potrvá do 1. októbra, prihlásiť sa môžete na www.festivalvedy.sk, kde nájdete aj bližšie informácie.

Okrem Banskobystrického kraja organizuje AMAVET krajské kolá i v Žiline a Bratislave, Východoslovenský regionálny festival (Košický a Prešovský kraj) a Festival vedy a techniky v Lučenci.