amfiteaterAutorské čítanie, open air premietanie filmov s hudobnou tematikou, tvorivé výtvarné dielne a samozrejme kvalitný hudobný program, všetko na znovuotvorenom amfiteátri v Banskej Bystrici.

Festivalové brány sa otvárajú vo štvrtok 24. júla, čím odštartuje trojdňový bohatý hudobný a sprievodný program. Okrem československej hudobnej špičky, ako sú Citron, Michael Kocáb, Vladimír Mišík & ETC, Buty, Oskar Rózsa s projektom Hrana, Slobodná Európa, Chiki Liki TU-A, Lavagance, či Korben Dallas, zahraničných hostí – kapiel Brothers Rasputin, Ghymes a Freiraum 5, a mnohých ďalších interpretov, ponúkne festival ROCKSCAPE 2014 aj niekoľko zaujímavých sprievodných aktivít.

Vo štvrtok a v piatok, v spolupráci so Stredoslovenskou galériou, sa návštevníci môžu kreatívne realizovať v rámci tvorivých výtvarných dielní. Dielne budú tematicky inšpirované dielom banskobystrického maliara Dominika Skuteckého. V sobotu 26. júla bude v parku pod amfiteátrom k dispozícii tretie pódium s voľným vstupom.

rockscapeOd 10:00 sú naplánované intuitívne hry pod vedením pedagógov alternatívnej ZŠ Fantázia a workshop venovaný hudobnému nástroju kalimba. Návštevníkov parku zabavia aj bizarné súťaže o ceny v rámci Infantilnej olympiády. Autorské čítanie spolu s príjemným koncertným vystúpením pripraví Eva Turnová, spisovateľka, publicistka a basgitaristka The Plastic People Of The Universe, so svojou kapelou Eturnity.

Každý festivalový deň, po skončení hudobného programu sa budú premietať filmy s hudobnou tematikou, ako napríklad Hrana – 4 filmy o Marekovi Brezovskom, či najnovší dokument o festivale Vrbovské Vetry. Samozrejmosťou sú aj autogramiády viacerých interpretov. Návštevníkom festivalu ROCKSCAPE 2014 tak okrem dobrej nálady bude ponúknutý plnohodnotný program. Lístky na festival za predpredajovú cenu je možné zakúpiť v sieti predpredaj.sk.

Viac informácii nájdete na oficiálnej stránke festivalu.

Ešte stále trvá aj súťaž o dva lístky na festival Rockscape, ktorá končí 22. júla.