Quantcast

Od 1.2.2011 do 31.3.2011 sa môže každý filmový nadšenec, či už amatér alebo profesionál, zapojiť do zaujímavého, internetového festivalu krátkych filmov. Veľkou výhodou festivalu je to, že nemusíte posielať žiadne DVD a ani nikam chodiť. Stačí, ak svoje video nahráte na server youtube / vimeo a odkaz naň pridáte do skupiny festivalu na Facebooku. Dôležité ale je, aby ste sa na filme podieľali aj inak ako len herci, (napríklad réžiou, scenárom, …) a vaše meno bolo uvedené buď v popise videa na youtube / vimeo, alebo v záverečných titulkoch filmu. Prihlasovať môžete amatérske filmy, školské práce, bakalárske práce, ale aj filmy, ktoré sa už zúčastnili iných festivalov doma a v zahraničí, pričom je počet snímkov od jedného autora neobmedzený.

Festival sa rozdeľuje na tieto kategórie: 5s film (+/- 1s), 33s film (+/- 2s), 60s film (+/- 5s), ne-sekundový film (60+ s, v podkategóriách hraná, animovaná a dokumentárna tvorba). Bližšie informácie, o požiadavkách na filmy v jednotlivých kategóriách, nájdete na stránke festivalu.

Po 31.3.2011 sa budú hodnotiť všetky filmy, ktoré sa tiež odvysielajú v jeden deň naživo. Ich hodnotenie má na starosti odborná porota, ktorá je zatiaľ v zložení:

Petra Palevičová – herečka, (advokátka z JOJkárskej Súdnej siene), speváčka, Gabika Halmová – režisérka, Michal Dobrík – kameraman TV Patriot, Lubica Lehotská – novinárka (ktorá má na konte niekoľko ocenení). Počas trvania súťaže by sa porota mala ešte rozrásť o ďalších členov, ktorí vám budú postupne predstavení na stránkach festivalu.

Plakety sa budú odovzdávať v každej kategórii: za prvé, druhé a tretie miesto (v kategórii ne-sekundový film pre každú podkategóriu osobitne),  cena diváka – prvé miesto v každej kategórii (hlasovanie na Facebooku), absolútny víťaz – prvé miesto.