Intermedia.bb 2013 je festival venovaný súčasnému umeniu a jeho presahom do rôznych druhov médií.

plagat_small(1)Tento rok sa koná na troch miestach v Stredoslovenskej galérii, v budove bývalého PKO na Lazovnej 19 a v Centre nezávislej kultúry ZÁHRADA v Banskej Bystrici v termíne od 27. 10. do 29. 10. 2013. Počas troch dní sa na festivale odprezentujú rôzne audiovizuálne a multimediálne projekty zo Slovenska a Čiech.

Festival Intermedia.bb bol založený v Banskej Bystrici v roku 2008 a jednou z jeho úloh je rozširovať progresívne umelecké tendencie z oblasti mediálneho umenia aj mimo Bratislavu, preto sú súčasťou festivalu nielen živé performancie, ale aj diskusie s umelcami a prezentácie. Tento rok organizátori k festivalu pripravili sprievodnú výstavu, ktorú môžu diváci vidieť v Stredoslovenskej galérii. Výstavný projekt Prírodné materiály prezentuje práce Richarda Loskota (CZ) a Michala Šimonfyho (SK). Tvorbu oboch autorov charakterizuje symbióza poznatkov vedy, súčasných technológií a umenia.

Festival Intermedia.bb 2013 otvorí v nedeľu o 15.00 h. zvuková inštalácia …a nikto za to nemôže, ktorá pracuje s dočasným privlastnením opustených kancelárií bývalého PKO na Lazovnej ulici č. 19.

V pondelok 28. 10. od. 18.00 h. pokračuje program na Lazovnej 19 a uvedie formáciu Barcode DJ’s (Jakub Pišek, Beata Kolbašovská, Erik Bartoš), interaktívny zvukový environment Sláva Krekoviča – Niečo visí vo vzduchu a živú zvukovú performanciu Bolka Matúša Kobolku.

V utorok 29. 10. od 19.00 h. sa festival presunie do Záhrady CNK, kde sa predstaví Anna Kryvenko s projektom Polis, Ondřej Merta s kapelou Hugo&Zoe a s audiovizuálnou performanciou vystúpia Michal Zbořil a Martin Blažíček.

Na celý program festivalu je vstup zdarma.