Saša Savič strávil v drese Dukly väčšinu zo svojej futbalovej kariéry. Napriek tomu, že pochádza zo srbského Nového Sadu, stal sa prvým hráčom v histórii klubu, ktorého číslo si už nikto nikdy neoblečie. Tridsaťšesťročný ľavonohý obranca či stredopoliar si za stovky odohratých zápasov získal srdcia fanúšikov Dukly, ktorí mu pripravujú výnimočnú rozlúčku.

V sobotu o 17:00 hod. sa futbalisti Dukly predstavia vo Zvolene proti Trebišovu. V úvodných dvoch zápasoch sezóny bodovali naplno, keď najprv v prvom kole rozdrvili rezervu bratislavského Slovana 4:0 a naposledy v sobotu v repríze nedávneho druholigového finále zdolali Dubnicu na jej pôde 1:0. Okrem výbornej fazóny mužstva trénera Stanislava Vargu však môže nasledujúci víkend priaznivcov prilákať pod Pustý hrad aj plánovaná rozlúčka s hráčom, ktorý do posledného duelu „vojakov“ nosil na ruke kapitánsku pásku. Pred zápasom by mal Savič absolvovať ceremoniál s predstaviteľmi klubu. Zaostať však nechcú ani fanúšikovia, ktorí na duel aj v spolupráci s klubom pripravili výnimočnú akciu.

„Saša Savič je postava, ktorá svojou disciplinovanosťou, dlhovekosťou a charizmou presiahla hranice športu, ktorý reprezentovala. Jeho vplyv zasiahol hneď niekoľko generácií fanúšikov a v Banskej Bystrici hádam ani nie je človeka, ktorý by ho nepoznal. Legenda jeho formátu si zaslúži dôstojnú rozlúčku, o čo sa môžeme zaslúžiť všetci. Verím, že zaplniť dva autobusy na takúto udalosť nebude problém, týmto všetkých fanúšikov srdečne pozývame,“ uviedol pre bbonline.sk jeden z predstaviteľov ultras banskobystrickej Dukly, Jakub Bebej.

V rámci pripravovanej akcie budú mať všetci fanúšikovia Dukly k dispozícii zľavnené vstupenky do „kotla“ za 2 eurá. Fanklub vypraví spred bistra Štiavničky v deň zápasu o 16:00 hod. dva autobusy  v cene 5 eur za spiatočnú cestu, v ktorej je zahrnuté aj krásne tričko s motívom rozlúčky so Sašom Savičom. V priebehu zápasu tiež bude prezentovaná choreografia, ktorej motív nateraz zostáva zahalený tajomstvom. „Určite to však bude stáť za to,“ sľubujú fanúšikovia.

Zraz priaznivcov v rámci akcie „Rozlúčka so Sašom“ bude prebiehať v sobotu od 15:00 hod. pred bistrom Štiavničky, odchod autobusov je naplánovaný na 16.00 hod. Výkop zápasu MFK Dukla Banská Bystrica – FK Slavoj Trebišov sa uskutoční o 17.00 hod.