Futbalistov banskobystrickej Dukly čaká v sobotu o 17.15 hod. rozlúčka s najvyššou súťažou. „Vojaci“ opustia slovenskú futbalovú elitu po dvanástich rokoch. Napriek smutnému podtónu tejto udalosti plánujú fanúšikovia červeno-bielych veľkolepú rozlúčku so sezónou. V spolupráci s vedením klubu pripravili pre všetkých návštevníkov sobotňajšieho zápasu akciu – v klubových farbách vstup do sektoru na státie zadarmo.

Dukla-Zilina_22Najslávnejší stredoslovenský futbalový klub živil pred štartom jarnej časti ročníka nádeje na záchranu. Tie sa však nenaplnili, keďže Dukla si pripísala iba jediné víťazstvo, trikrát remizovala a až deväťkrát prehrala. Najvernejší priaznivci Banskej Bystrice napriek tomu chýbali na tribúnach iba na dvoch zo siedmych duelov na ihriskách súperov. „Všetkých nás mrzí, kam situácia dospela. Napriek tomu chceme poďakovať chlapcom za to, že napriek chýbajúcim skúsenostiam a finančnému zázemiu do poslednej chvíle so cťou bojovali za naše farby. Klub, ako je Dukla, si zaslúži dôstojnú rozlúčku so sezónou a najvyššou ligou,“ znejú slová Jakuba Bebeja, člena banskobystrických ultras.

Za týmto účelom sa na sobotňajší zápas Banskej Bystrice proti Ružomberku, do sektoru na státie, dostane každý fanúšik, ktorý na Štiavničky príde oblečený v červenej, alebo bielej farbe (dres, mikina, tričko, šál). „Týmto spôsobom chce klub poďakovať všetkým priaznivcom za celosezónnu podporu, ktorú mu preukazovali v ťažkých časoch,“ uviedla PR manažérka FK Dukla Banská Bystrica Michaela Kováčiková.

Banskobystrickí fanúšikovia avizujú, že návštevníci sobotňajšieho zápasu sa okrem bezplatného vstupu môžu tešiť aj na ďalšie prekvapenia. „Boli by sme radi, keby si čo najviac ľudí z Banskej Bystrice, ale aj blízkeho okolia našlo cestu medzi nás a aktívne sa zapojilo do povzbudzovania. Spoločne môžeme ukázať, že Dukla má silné miesto v povedomí miestneho obyvateľstva a že najvyššia súťaž do tohto regiónu patrí,“ dodal Bebej.

Zápas posledného kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže medzi Duklou Banská Bystrica a Ružomberkom má výkop v sobotu 30.5.2015 o 17.15 hod.